Używasz funkcji Always on Display na Samsungu Galaxy? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zaoszczędzić baterię

Funkcja Always on Display trafiła na smartfony Galaxy (oraz generalnie na urządzenia z systemem Android) wiele lat temu. Opcja umożliwia wyświetlanie informacji dotyczących, między innymi, wiadomości, nieodczytanych powiadomień czy nieodebranych połączeń na zablokowanym ekranie telefonu.

Niestety posiada ona jedną sporą wadę, czyli negatywny wpływ na poziom baterii w smartfonie. Jeśli jednak używasz jednego z modeli Samsunga, to warto wiedzieć, że istnieją sposoby na ograniczenie zużycia energii przez omawianą funkcję. Wystarczy zmodyfikować jej domyślne działanie przez opcje dostępne w ustawieniach urządzenia.

Jak zmniejszyć zużycie baterii przez Always on Display?

W celu zaoszczędzenia baterii – przy jednoczesnym korzystaniu z Always on Display – należy w pierwszej kolejności otworzyć menu ustawień telefonu, a następnie otworzyć zakładkę o nazwie ekran blokady. Kolejnym krokiem będzie rozwinięcie większej ilości opcji związanych z przytaczaną funkcją.

opcje Samsung

To właśnie w tym miejscu znajdziemy możliwości modyfikowania konkretnych parametrów dotyczących Always on Display. Warto więc przede wszystkim odznaczyć kafelek opisany zawsze wyświetlaj, a potem wybrać częstotliwość pokazywania informacji na wygaszonym ekranie, która zmniejszy zużycie poboru energii.

Najbardziej optymalną opcją wydaje się w tym przypadku włączenie funkcji dotknij, aby pokazać. Wówczas informacje wyświetlane przez Always on Display pokażą się na ekranie tylko wtedy, kiedy nastąpi interakcja między nim a użytkownikiem.