realme 11 Pro nie wygląda jak zwykły średniopółkowiec! Cena smartfona również mile zaskakuje

realme 11 Pro pojawił się w oficjalnej sprzedaży i szturmem podbił serca części obserwatorów branży mobile. W erze nudnych smartfonów, które niemalże co roku wyglądają identycznie, popularna marka postanowiła iść w przeciwnym kierunku i wypuścić model zdecydowanie wyróżniający się na tle konkurencji. Przyznam, że oglądając wstępne rendery urządzenia nie byłem do niego przekonany.

Centralnie umiejscowiona wysepka z aparatem wydawała mi się wówczas kiczowatą podróbką topowych modeli konkurencji (głównie mam w tym miejscu na myśli Xiaomi 13 Ultra oraz OPPO Find X6 Pro), a pasek przecinający plecki urządzenia niespecjalnie pasował mi do reszty designu. Dzisiaj jednak biję się w pierś i mogę śmiało powiedzieć, że realme 11 Pro ma w sobie coś naprawdę intrygującego.

Pod względem designu smartfon stanowi mieszankę stylu droższych flagowców z bardziej spotykanymi rozwiązaniami. Największą uwagę przykuwa przede wszystkim tył pokryty skóropodobnym materiałem, który zarówno w wiodącej kremowej wersji kolorystycznej, jak i pozostałych wariantach wygląda genialnie. Z przodu urządzenia znajduje się ekran z symetrycznymi ramkami oraz… Zagiętymi krawędziami. Przyznam, że jako fan starszych Samsungów z serii Galaxy S jestem tym rozwiązaniem mile zaskoczony.

realme 11 Pro – cena w Polsce

realme 11 Pro

realme 11 Pro nie jest jedynym nowym smartfonem marki, jaki pojawił się właśnie w polskiej dystrybucji. Do sprzedaży trafił również wariant Pro+, który stanowi najwyższy model spośród zaprezentowanych flagowców popularnego producenta. Nazewnictwo urządzeń u niektórych azjatyckich firm chyba nigdy nie stanie się dla mnie w pełni intuicyjne i zawsze będę się zastanawiał nad tym dlaczego wariant Pro+ nie zadebiutował jako realme 11 Ultra (to samo tyczy się choćby vivo X90 Pro+, który spokojnie mógłby konkurować z najmocniejszymi flagowcami na rynku).

Mimo iż design smartfona mógłby wskazywać na zupełnie inną grupę odbiorców, do której ma trafić urządzenie – to kwoty nowych modeli od realme pozostają w granicach średniej półki cenowej.

  • realme 11 Pro 8/128 GB | Cena: 1799 złotych
  • realme 11 Pro 8/256 GB | Cena: 1999 złotych
  • realme 11 Pro+ 12/512 GB | Cena: 2399 zł

Smartfon nie będzie miał jednak zbyt lekkiej konkurencji, ponieważ w podobnych kwotach możemy obecnie znaleźć na rynku naprawdę mnóstwo świetnych modeli. Wystarczy choćby wspomnieć o motroli Edge 30 Neo z niemalże czystym Androidem (ok. 1500 zł), Infinixie Note 30 Pro z 15 W ładowaniem indukcyjnym (ok. 1300 zł) czy Samsungu Galaxy A34, który oferuje aż 4 lata dużych aktualizacji systemu (ok. 1600 zł).

Czym więc zamierza zachęcić nowych użytkowników realme 11 Pro? Przede wszystkim wyjątkowo szczegółowym aparatem głównym o rozdzielczości 100 Mpix. Nie jest to jedyny model w tej półce cenowej z tak dokładnym obiektywem (wystarczy wspomnieć choćby o wymienionym wcześniej Infinixie), ale wciąż będzie to jedna z najmocniejszych dźwigni marketingowych dla smartfona. Na uwagę z całą pewnością zasługuje również ekran z odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz oraz szybkie ładowanie o mocy 67 W.