Nowe smartfony TECNO od 349 zł. Konkurencja ma o czym myśleć

Urządzenie z serii SPARK 20 oficjalnie zadebiutowały na polskim rynku. Wszystkie konstrukcje reprezentują niską i średnią półkę cenową. Najtańsze z urządzeń można będzie kupić już za 349 zł korzystając z czasowej oferty premierowej.

Rodzina TECNO SPARK obejmuje gamę urządzeń w segmencie do 1000 zł. Globalna premiera smartfonów miała miejsce w grudniu 2023, jednak dopiero teraz trafiły one również do Polski. Modele SPARK 20Pro, SPARK 20, SPARK 20c oraz SPARK Go są już dostępne w polskich sklepach. Na przestrzeni kolejnych tygodni listę ma uzupełnić model SPARK 20 Pro+, a więc konstrukcja, która będzie aspirować do rywalizacji z urządzeniami klasy średniej.

Dobrą informacją jest promocja trwająca do 8 lutego, w ramach której dobre ceny urządzeń TECNO zostały zmienione na jeszcze lepsze.

TECNO SPARK 20Pro – najważniejsza z nowości

Wyceniony na 899 złotych model SPARK 20Pro ma pełnić rolę flagowej konstrukcji w rodzinie. Producent podkreśla obecność aparatu o rozdzielczości 108 MP, który może wykonywać zdjęcia z przysłoną f/1,75. Towarzyszyć mu będą obiektywy współpracujące z matrycami o rozdzielczości 2 i 0,08 Mpx. Oprócz tego SPARK 20Pro będzie dysponował kamerą przednią z matrycą 32 Mpx. Mocną stroną oferowanego zestawu kamer ma być dopracowana technologia zdjęć makro, która jest konikiem marki TECNO.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Zaskakująco dobrze wypada również wyświetlacz o przekątnej 6,78-cala, którego matryca może być odświeżana z częstotliwością 120 Hz. Nie zabrakło również popularnego ostatnio Dynamic Port, czyli dodatkowego panelu powiadomień przy górnej krawędzi ekranu.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G99, współpracujący z 8 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano 256 GB pamięci na dane. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 5000 mAh, obsługująca szybkie ładowanie z mocą do 33 W.

TECNO SPARK 20 Konferencja

SPARK 20Pro, podobnie jak większość współczesnych konstrukcji producenta pracuje pod kontrolą Androida 13 z autorską nakładką HiOs. Do wyboru kupujących oddano trzy kolory standardowe: Moonlit Black, Frosty Ivory, SunsetBlush oraz wzorzystą edycję specjalną Magic Skin Green. Wielu kupujących ucieszy fakt, że urządzenie jest sprzedawane z zestawem obejmującym ładowarkę oraz etui.

SPARK 20, SPARK 20c i SPARK 20 Go to klasyczne budżetowce

Podstawowy model SPARK 20 to poniekąd bliźniak flagowej konstrukcji, jednak pozbawiony większości cech wykraczających poza standardy niskiej półki cenowej. Wyświetlacz jest mniejszy o zaledwie 0,22-cala, co można zauważyć wyłącznie przy włączonym ekranie. Częstotliwość odświeżania to w tym wypadku 90 Hz. Bateria ma ponownie 5000 mAh, jednak ładowanie zostało ograniczone do 18 W.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Zestaw fotograficzny składa się na aparat tylny 50 Mpx z dodatkowym sensorem 0,08 Mpx oraz kamerę przednią 32 Mpx. Całość napędza procesor MediaTek Helio G85, współpracujący z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Ponownie do dyspozycji kupujących oddano 3 wersje kolorystyczne, w tym edycję specjalną Magic Skin Blue. Nie zabrakło również pełnych zestawów ze słuchawkami, ładowarką i etui. Urządzenie wyceniono na 699 zł.

TECNO SPARK 20 Konferencja


Urządzenie SPARK 20c przedstawiciel niskiej półki cenowej. Model będzie oferowany za 599 zł w wersji 8+256 GB. Na rynku dostępna będzie również tańszy wariant 4+128 GB, wyceniony na 499 zł. Tym razem mówimy o konstrukcji napędzanej procesorem MediaTek Helio G36 z aparatami 50 Mpx + 0,08 MPx oraz kamerą przednią 9 Mpx. Elementem wspólnym z SPARK 20 jest wyświetlacz o przekątnej 6,56 cala oraz bateria 5000 mAh z ładowaniem 18 W.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Listę nowości domyka smartfon TECNO SPARK Go oferowany za 449 zł. Ponownie jego wyświetlacz to panel o przekątnej 6,56-cala. Tym razem do pracy zaprzęgnięty został egzotyczny procesor Unisoc T606 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Bateria to zestaw ogniw o pojemności 5000 mAh bez opcji szybkiego ładowania. Możliwości fotograficzne są w tym wypadku adekwatne do ceny. Oznacza to aparat główny 14 Mpx + 0,08 Mpx oraz kamerę przednią 8 Mpx. Nawet w tym najniższym progu cenowym klienci otrzymują do wyboru 3 podstawowe wersje kolorystyczne, wariant specjalny oraz zestawy wyposażone w słuchawki, ładowarkę i etui.

TECNO SPARK 20 Konferencja

Bardzo dobra promocja na start

Wszystkie zaprezentowane smartfony to ciekawe konstrukcje, które będą jednymi z najtańszych w swojej klasie cenowej. Prawdziwą okazją jest jednak promocja trwająca do 8 lutego, w ramach której w sklepach Media Expert, X-Kom, Komputronik oraz Tecno-Store.pl telefony można kupić w bezkonkurencyjnych cenach.

TECNO SPARK 20 Konferencja

TECNO SPARK 20Pro+ – na tę konstrukcję jeszcze poczekamy

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Markę TECNO, dziennikarze mieli okazję zapoznać się również z urządzeniem oznaczonym jako SPARK 20Pro+, które w przeciwieństwie do reszty serii SPARK, powinno być pozycjonowane w dolnej części średniej półki cenowej. Model wyróżniający się zakrzywionym wyświetlaczem AMOLED oraz przeprojektowaną wyspą aparatów, powinien pojawić się na polskim rynku jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

TECNO SPARK 20 Konferencja TECNO SPARK 20 Konferencja

Biorąc pod uwagę poczynania marki TECNO na polskim rynku, istnieje duża szansa, że już niebawem dołączy ona do naszego zestawienia najbardziej opłacanych smartfonów tego roku.