POCO X6 Pro – kiedy premiera w Polsce? Sprawdź cenę, specyfikację oraz układ aparatów średniopółkowca

POCO to submarka należąca do Xiaomi, której smartfony kojarzone są głównie ze średniopółkowymi modelami za około 2000 złotych. Kolejne telefony tego azjatyckiego producenta doczekają się wkrótce swojej globalnej premiery, jednak już na wstępie warto zaznaczyć, że nie będą one zupełną nowością w portfolio omawianej marki. POCO X6 Pro będzie bowiem w rzeczywistości zrebrandowanym modelem Redmi K70e, który nie trafił do sprzedaży na terenie naszego kraju.

Kiedy premiera POCO X6 Pro w Polsce?

POCO X6 Pro in white

Premiera POCO X6 Pro nastąpi na początku przyszłego roku, jednak niemalże na pewno nie będzie to od razu globalny debiut urządzenia. Indyjski profil marki na platformie X udostępnił już pierwsze informacje dotyczące pokazu smartfonu i to obywatele tego właśnie kraju otrzymają dostęp do modelu X6 Pro jako pierwsi. Warto jednak pamiętać, że poprzednie generacje urządzenia pojawiły się w Polce, a opinie na ich temat były przeważająco pozytywne (głównie dzięki optymalnej cenie i solidnym podzespołom). Możemy więc zakładać, że POCO X6 Pro trafi także do sprzedaży na terenie naszego kraju, a jego prawdopodobna data premiery do styczeń 2024 roku.

Ile może kosztować POCO X6 Pro?

Smartfony z rodziny X6 od POCO będą przedstawicielami średniej półki cenowej. Poprzednie wersje tych telefonów zadebiutowały w pierwszym kwartale 2023 roku, a ich ceny prezentowały się następująco: bazowy model – 1599 złotych, wariant Pro – 1799 złotych. Wątpię, aby w ciągu najbliższych miesięcy azjatycki producent zrezygnował ze swojego pierwotnego podejścia do polskiego rynku i jestem przekonany, że kolejne odsłony tych średniopółkowców trafią u nas do sprzedaży w bliźniaczych kwotach.

Specyfikacja POCO X6 Pro

Smartphone POCO X6

POCO X6 Pro najprawdopodobniej zostanie oparty na procesorze Dimensity 8300 Ultra, czyli tej samej jednostce, która pojawiła się w chińskiej wersji urządzenia (modelu Redmi K70e). Wśród kluczowych informacji na temat specyfikacji smartfonu znalazły się także wiadomości dotyczące pojemnej baterii (5000 mAh) oraz szybkiego ładowania (90 W). Użytkownicy mogą również liczyć na ekran OLED z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu (120 Hz).

Prezentacja POCO X6 Pro będzie ciekawa z jeszcze jednego względu. Urządzenie ma bowiem wykorzystywać Androida 14, wspieranego przez nową wersję systemowej nakładki na smartfony marki Xiaomi. Mowa o oprogramowaniu HyperOS, którego głównym założeniem jest ułatwienie budowy ekosystemu opartego na produktach azjatyckiego giganta technologicznego.

Tak prezentuje się zestaw aparatów w POCO X6 Pro

Dokładna specyfikacja zestawu aparatów w POCO X6 Pro pozostaje tajemnicą, jednak bez większych problemów możemy zerknąć na jego pierwowzór (Redmi K70e) i wyciągnąć dane dotyczące potencjalnych obiektywów w omawianym urządzeniu. Jeśli nowy telefon będzie kopiował swoją chińską wersję, to na jego pleckach znajdziemy 3 aparaty: główny (64 Mpix), ultraszerokokątny (8 Mpix) oraz obiektyw makro (2 Mpix).