Opętanie – gdzie obejrzeć film Andrzeja Żuławskiego?

Sprawdź, gdzie można obejrzeć odświeżoną wersję filmu Opętanie Andrzeja Żuławskiego.

Opętanie w reżyserii Andrzeja Żuławskiego to polski klasyk, który powstał w 1981 roku. Film został nakręcony poza granicami polski i być może dzięki temu zyskał spory rozgłos na całym świecie. Niestety też spotkał się z bezwzględnym ostrzem cenzury, przez co wiele osób nie miało do dzisiaj okazji obejrzeć oryginalnej, pełnej wersji filmu. To jednak się zmienia dzięki firmie Reset, która zajmuje się rekonstruowaniem klasyki filmowej. Opętanie to pierwszy tytuł w ich portfolio.

O czym jest Opętanie?

Opętanie to połączenie dramatu psychologicznego oraz horroru. Głównymi bohaterami są Mark oraz Anna, którzy przeżywają mocny kryzys małżeński. Wszystko przez długą nieobecność Marka, oraz romans Anny, który miał miejsce w tym czasie. Co więcej, kobieta przestaje się interesować ich dzieckiem i popada w skrajne stany emocjonalne. Mark stara się dowiedzieć, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Prawda jednak okazuje się bardziej przerażająca, niż mógłby sobie to wyobrazić.

Obsada

W filmie Opętanie występują m.in.:

  • Sam Neil
  • Isabelle Adjani
  • Heinz Bennent
  • Johanna Hofer
  • Shaun Lawton
  • Michael Hobgen

Gdzie obejrzeć Opętanie?

Premiera nowej, odświeżonej wersji filmu Opętanie będzie miała miejsce 17 listopada. Od dnia premiery film będzie można oglądać jedynie w kinach. Co ciekawe, nie będzie on, przynajmniej na początku puszczany w sieciach kin takich jak Cinema City, Multikino czy Helios. Seansów należy szukać w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce.