Wiedźmin – kiedy premiera nowej książki Sapkowskiego? Co już wiemy?

Sprawdź najważniejsze informacje na temat nowej książki o Wiedźminie.

Nie będzie nadużyciem z mojej strony, jeśli powiem, że aktualnie Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego można postawić w jednym szeregu z takimi klasykami fantastyki jak Władca Pierścieni Tolkiena czy Gra o Tron George’a R.R. Martina. Świat stworzony przez naszego rodzimego autora rozrósł się tak bardzo, że poza książkami mamy na rynku gry, komiksy, film, serial i wiele planów na kolejne produkcje. Jednak coś, czego od dłuższego czasu, a dokładnie to od 10 lat nam brakowało, to nowa książka z uniwersum. To jednak wkrótce się zmieni, co potwierdził sam autor.

Kiedy premiera?

Pierwsze informacje na temat nowej książki ze świata Wiedźmina pojawiły się w 2018 roku podczas konwentu Comic Con w San Diego. Temat wrócił na chwilę na początku tego roku, jednak konkrety poznaliśmy dopiero w trakcie spotkania z fanami z Ukrainy. Wówczas dowiedzieliśmy się, że książka już powstaje i będziemy czekać na nią czekać krócej niż rok.

Ta informacja okazała się prawdziwa, ponieważ otrzymaliśmy już potwierdzenie, że książka będzie miała swoją premierę pod koniec 2024 roku w Polsce. Na kolejnych rynkach będzie dostępna kilka miesięcy później, w 2025 roku.

O czym będzie nowa książka?

To, czego jesteśmy praktycznie pewni to fakt, że nadchodząca książka nie będzie kontynuacją przygód Geralta z Rivii. To potwierdził sam Andrzej Sapkowski w 2018 roku mówiąc:

Historia jest zakończona, saga dobiegła końca, więc jeśli przypadkiem napiszę coś w uniwersum Wiedźmina, a mam taki zamiar, to prawdopodobnie będzie to coś w rodzaju prequela lub sidequela. Nie kontynuacja.

Nowa książka ma nawiązywać do jednej z opowieści, która została wykorzystana przez Netflix do stworzenia serialu. Nie chodzi oczywiście o główny serial, a jednego z pobocznych projektów. Nie wiadomo jednak, o którą produkcję dokładnie chodzi.

Kiedy tylko pojawią się nowe informacje, będziemy o tym komunikować w tym miejscu.