W którym sklepie, w sierpniu, znajdziemy najtańszego GeForce GTX?

Szukasz taniej karty graficznej od NVIDIA? Sprawdzamy, w których sklepach w sierpniu można kupić najtaniej GeForce GTX w Polsce.

Ceny kart graficznych stale spadają. Obecnie nie występują też problemy z dostępnością, jak miało to miejsce choćby na początku ubiegłego roku. Mimo to w licznych sklepach ceny poszczególnych modeli różnią się od siebie często nawet o kilkanaście procent. Z tego względu postanowiliśmy zebrać najciekawsze oferty na karty GeForce GTX w jednym miejscu, by odpowiedzieć na pytanie: Gdzie kupić najtaniej nowego GTX?

Aktualizacja ofert i cen: 09.08.2023

Najtańsze GTX 1630

Debiutująca pod koniec czerwca 2022 roku karta nie miała łatwego startu. Następca niezbyt popularnego GeForca GT 1030 został wyceniony zbyt wysoko przez NVIDIE. Nie pomogła również niska wydajność, przez co karta co najwyżej mogła rywalizować z GTX 1050.

Najtańsze GTX 1050 Ti

Mimo że układ ten zadebiutował na rynku 6 lat temu, to stanowi największą konkurencję dla GTX 1630. Mimo że obie karty posiadają tę samą ilość pamięci VRAM (4GB), to właśnie leciwy już Pascal w większości gier może okazać się szybszy. Przegra natomiast gdy, weźmiemy pod uwagę wydajność konwertera multimediów (NVENC), który możemy wykorzystać do streamowania czy rejestrowania naszej rozgrywki. Układ ten zajmuje wciąż bardzo wysokie miejsce pod względem popularności na platformie Steam. Największą niewiadomą jest to, jak długo karta będzie otrzymywać jeszcze wsparcie w postaci nowych sterowników od NVIDII.

Najtańsze GTX 1650

Ten następca GTX 1050 i GTX 1050 Ti dość szybko został okrzyknięty “Królem tanich kart graficznych”. Do tej pory umożliwia płynną rozgrywkę nawet w nowsze tytuły. Co prawda odbywa się to kosztem jakości wyświetlanego obrazu. Karty GeForce GTX 1650 debiutowały już w 2019 roku. Decydując się na tę kartę, sprawdź jednak jaki wariant kupujesz. Najwydajniejsze, choć trudno dostępnym w sklepach, będą modele z dopiskiem Super, dysponujące 1280 jednostkami CUDA (standardowo 896). Warto również zwrócić uwagę na wersję pamięci, gdyż karty są zarówno wyposażone w GDDR5, jak i szybsze GDDR6.

GDDR5

GDDR6

Najtańsze GTX 1660

Modele 1660 to najszybsze dostępne w sklepach nowe jednostki GeForce GTX. Jednak ich zakup aktualnie może okazać się nieopłacalny. W podobnej cenie możemy nabyć najtańsze RTX, które nie tylko zapewniają podobny, jak nie wyższy, poziom wydajności. Największym minusem GTX 1660 względem układów RTX jest brak wsparcia dla technologii DLSS, przez co nie możemy liczyć na poprawę płynności w bardziej wymagających najnowszych tytułach.

GTX 1660

GTX 1660 Super

GTX 1660 Ti

Ceny kart GeForce GTX niestety, nie ulegają większym obniżką? Obecnie dużo bardziej opłacalnym zakupem zamiast GTX 1660 wydaje się RTX 3050. Sprawdźcie nasze zestawienie najtańszych RTX, gdzie znajdziecie najlepsze promocje.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.