Na te horrory warto czekać w 2024 roku. Oto najlepsze nadchodzące premiery

Jesteś fanem horroru? Przygotowałem dla ciebie zestawienie najlepszych filmów, jakie pojawią się w kinach w 2024 roku.

Czy odważysz się przejść przez bramy mroku, gdzie strach, tajemnicze historie i niepokojące wizje zaczynają nabierać życia na kinowych ekranach? Od podstępnych duchów po zaraźliwe epidemie, od odległych kosmicznych strachów po potwory ukryte w najgłębszych zakamarkach ludzkich umysłów. Zapraszam cię w podróż po najlepszych horrorach, jakie pojawią się w kinach w 2024 roku.

Tarot: Karta śmierci

Wśród tarocistów panuje stara zasada, że nigdy nie powinno się używać cudzych kart. Film Tarot: Karta śmierci opowiada o grupie nastolatków, którzy zignorowali tę zasadę, uwalniając tym samym złowieszczą i śmiercionośną moc. Od tej pory zaczyna się ich wyścig z przepowiedzianą przyszłością. Polska premiera kinowa zaplanowana jest na 17 maja tego roku.

The Strangers: Chapter One

Seria The Strangers to jeden z najbardziej kultowych cykli slasherów, które opowiadają o ataku na domy. W najnowszej części poznamy historię Mayi oraz jej chłopaka Ryana. Podczas podróży niefortunnie psuje im się samochód, przez co zmuszeni są do wynajęcia domu przez AirBnb. Wszystko początkowo wydaje się być w porządku, jednak po niedługim czasie odwiedza ich trójka zamaskowanych nieznajomych, którzy mają mordercze zamiary. Światowa premiera zaplanowana jest na 17 maja.

Dzieci Amelii

Film Dzieci Amelii opowiada historię Edwarda, który postanawia odnaleźć swoją biologiczną rodzinę. Badania DNA prowadzą go do tajemniczej willi w Portugalii. Na miejscu rzeczywiście odnajduje swoją matkę oraz brata. Szybko jednak orientuje się, że coś jest z nimi nie tak. Wkrótce odkrywa mroczną tajemnicę dotyczącą swojej rodziny.

Puchatek: Krew i miód 2

Akcja filmu Puchatek: Krew i miód 2 toczy się 5 miesięcy po wydarzeniach pokazanych w 1 części. Po masakrze w Stumilowym lesie Krzyś stara się wrócić do normalności. Policja szuka w okolicy sprawców zdarzenia, ale większość mieszkańców to właśnie młodego chłopaka podejrzewa o dokonanie zbrodni. W trakcie terapii Krzyś przypomina sobie swoje piąte urodziny, podczas których grupka dzieci, w tym jego brat zostali uprowadzeni. Żądny zemsty Puchatek wraz z nowymi kompanami postanawia zemścić się nie tylko na Krzysiu, ale także całej reszcie uczestników wspomnianej wcześniej imprezy. Premiera zaplanowana jest na 31 maja.

Ciche Miejsce: Dzień pierwszy

Wszyscy fani horroru zapewne kojarzą serię Ciche miejsce, która opowiada o inwazji przybyszów z kosmosu, którzy reagują na każdy, nawet najmniejszy dźwięk. Do tej pory na przestrzeni dwóch filmów poznaliśmy opowieść o rodzinie Abbottów, którzy musieli zmierzyć się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Teraz jednak dowiemy się, jak do tego wszystkiego doszło. Podczas seansu będziemy świadkami początku inwazji oraz walki o życie mieszkańców Nowego Jorku, który określany jest najgłośniejszym miastem świata. Światowa premiera zaplanowana jest na 28 czerwca.

Kod zła

Główną bohaterką filmu Kod zła jest Lee Harker, utalentowana agentka FBI, która została przydzielona do nierozwiązanej sprawy seryjnego zabójcy. Kiedy wszystko zaczyna się komplikować, a Lee odkrywa okultystyczne dowody, dowiaduje się, że tożsamość mordercy jest powiązana z jej osobą. Musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do kolejnego zabójstwa. Na ekranie w jednej z ról pojawi się także Nicolas Cage. Polska premiera zaplanowana jest na 12 lipca.

Alien: Romulus

Akcja filmu Alien: Romulus będzie się rozgrywała pomiędzy dwoma pierwszymi częściami kultowego cyklu o Obcym. Tym razem głównymi bohaterami nie będzie personel statku kosmicznego, a grupa młodzieży, która znajduje się w kolonii na obcej planecie. Będą oni musieli poradzić sobie z żądnymi krwi Xenomorfami. Premiera filmu zaplanowana jest na 14 sierpnia.

Terrifier 3

Terrifier 3 ma powrócić do korzeni pierwszej części i być po prostu krwawym slasherem pozbawionym elementów nadprzyrodzonych. Główną bohaterką ponownie będzie Victoria Heyes, która kolejny raz stawi czoła psychopatycznemu mordercy w przebraniu, który sam siebie nazywa Art The Clown. Akcja filmu ma się rozgrywać w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Światowa premiera zaplanowana jest na 25 października.

Nosferatu

Nosferatu ma być swego rodzaju powrotem do korzeni dla kina grozy. Film tworzony przez Roberta Eggersa ma być  „oldskulowym filmem gotyckim, który jest naprawdę przerażający”. W głównych rolach zobaczymy Nicholasa Houlta jako Thomasa Huttera, Willema Defoe jako łowcę wampirów oraz Billa Skarsgarda w roli hrabiego Orloka. Czy to się uda? Oby. Dobrych horrorów o wampirach w ostatnich latach jest jak na lekarstwo. Światowa premiera zaplanowana jest na 25 grudnia.