W tych grach możesz być kim chcesz. Sprawdź 5 najlepszych RPG dostępnych za darmo!

Jeśli chcesz możesz być knightem i walić axa, albo druidem i walić z różdzki. Tylko od ciebie zależy, jak potoczą się losy świata. A to wszystko zupełnie za darmo.

Gry RPG mają na całym świecie ogromne rzesze wiernych fanów. Epickie przygody w fantastycznych światach potrafią wciągnąć na setki godzin. A jeśli dodamy do tego możliwość współpracy lub rywalizacji z innymi graczami, ta liczba może się pięknie pomnożyć. Postanowiłem przygotować dla ciebie zestawienie najlepszych, moim zdaniem gier RPG, które są dostępne za darmo.

Diablo Immortal

Tytuł ten początkowo był znienawidzony, po to, aby kilka miesięcy później rozkochać w sobie miliony graczy na całym świecie. Akcja gry toczy się pomiędzy wydarzeniami, które znamy z Diablo 2: Lords of Destruction i Diablo 3. Podobnie jak w głównej serii możemy wybrać jedną z kilku (w tym przypadku 6) klas postaci i stanąć do walki z hordami przeciwników. W Diablo Immortal możemy współpracować bądź rywalizować z innymi graczami, brać udział w specjalnych misjach i wydarzeniach oraz rozwijać swoją postać, aby stworzyć niepokonanego wojownika.

Mad World

Akcja Mad World toczy się w świecie, który tysiące lat wcześniej został doszczętnie zniszczony przez kataklizm, który położył kres istniejącej cywilizacji. Na świecie pozostały tylko zgliszcza i potwory, które opanowały bezludne tereny. Gracze wcielają się w bohaterów, których celem jest zaprowadzenie porządku w ruinach dawnego świata. Gra jest postapokaliptycznym RPG, którego akcję obserwujemy w rzucie 2D.

Path of Exile

Jeśli lubisz rozgrywkę w stylu Diablo, jednak chcesz spróbować czegoś nowego, Path of Exile jest dla ciebie. To typowa gra RPG z podgatunku hack’n’slash. Podczas rozgrywki wcielamy się w banitę, który został wygnany na zniszczony kontynent. Tylko od nas zależy, czy sprzymierzymy się z innymi mieszkańcami tego miejsca i będziemy współpracować, czy jednak postawimy na samotną wędrówkę. Podczas rozgrywki czeka na nas mnóstwo zadań głównych i aktywności pobocznych, zwiedzania świata i poznawania jego historii. Path of Exile to tytuł na setki godzin świetnej zabawy.

Broken Ranks

W tym zestawieniu znalazło się także miejsce dla polskiej gry, a dokładnie dla mrocznego RPG o nazwie Broken Ranks. Fabuła przenosi nas do krainy Taern, która została opanowana przez oddziały cesarstwa Utor. Naszym zadaniem jest walka o wolność ojczyzny, jednak nie jest to proste zadanie, szczególnie w pojedynkę. Mnie w grze ujęły najbardziej dwie rzeczy, klimat mocno inspirowany mitologią słowiańską oraz taktyczna walka. Zdecydowanie jest to tytuł, którym warto się zainteresować.

Tibia

Na koniec pozostawiłem grę, która dla mnie jest wręcz symbolem darmowych gier RPG i rzeczą, z którą kojarzy mi się dzieciństwo i wczesna młodość. Pomimo 27 lat na karku jest to produkcja, którą warto się zainteresować, ponieważ podejrzewam, że wciąga tak samo mocno ja te 20 lat temu. Ja z chęcią powrócę do świata Tibii, aby odkryć kolejne miejsca i przeżyć niesamowite przygody samotnie, albo wraz ze znajomymi, jeśli uda mi się namówić starych kumpli na partyjkę.