Czy Motorola nauczyła się robić dobre zdjęcia? Sprawdź test aparatu w modelu Edge 50 Pro

Edge 50 Pro to nowy średniopółkowiec od Motoroli, który pojawił się w polskiej dystrybucji w połowie kwietnia. W niniejszej publikacji poznasz możliwości fotograficzne urządzenia podczas pracy w ciągu dnia oraz w scenerii ze słabym dostępem do światła.

Zestaw obiektywów w Edge 50 Pro

Smartfon został wyposażony w standardowy zestaw obiektywów, a na jego pleckach znajdziesz: kamerę główną, aparat ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Ostatnia z kamer umożliwia wykonywanie zdjęć z 3-krotnym zoomem optycznym i najlepiej sprawdzi się podczas fotografii portretowej.

  • Teleobiektyw: 10 Mpix
  • Obiektyw główny: 50 Mpix
  • Obiektyw ultraszerokokątny: 13 Mpix

Cieszy fakt, iż Motorola – podobnie z resztą jak większość producentów smartfonów ze średniej oraz wysokiej półki cenowej – rezygnuje z mało uniwersalnych obiektywów typu makro. Aktualnie spotkasz je głównie w tańszych urządzeniach.

Motorola Edge 50 Pro – zdjęcia w dzień

Już na wstępie mogę napisać, że Edge 50 Pro to najlepszy fotograficzny smartfon Motoroli, jakiego miałem okazję testować w ostatnim czasie – a trochę tego było (m.in RAZR 40 Ultra, Edge 40 Neo, Edge 30 Neo, Edge 30 Fusion czy RAZR 2022). Zdjęcia, które umieściłem poniżej zostały wykonane przy użyciu domyślnych ustawieniach aparatu. Nie modyfikowałem więc żadnych konkretnych parametrów pracy obiektywów.

Jakościowo zdjęcia wyglądają całkiem nieźle: mają sporą ilość szczegółów, nasycone kolory i przede wszystkim w naturalny sposób oddają fotografowaną scenerię. Zdecydowanie najlepiej wypada w mojej opinii teleobiektyw (zdjęcia z największym zbliżeniem) oraz obiektyw główny. Efekty uzyskane przy pomocy poszczególnych kamer możesz ocenić samodzielnie poniżej.

Edge 50 Pro zdjęcia w ciągu dnia
Edge 50 Pro zbliżenie optyczne
Edge 50 Pro jakość aparatów
smartfon do zdjęć
Edge 50 Pro tani smartfon do zdjęć
Edge 50 Pro zbliżenie cyfrowe
Edge 50 Pro zbliżenie aparat
RedMagic smartfon
Edge 50 Pro aparat główny zdjęcie dzień
Edge 50 Pro zoom cyfrowy
Moto Edge 50 Pro zdjęcia dzień
smartwatch sportowy
Edge 50 Pro obiektyw szerokokątny

Motorola Edge 50 Pro – zdjęcia nocne

Zdjęcia wykonywane w nocy prezentują się już nieco gorzej, choć model Edge 50 Pro radzi sobie z nimi niewątpliwie lepiej od chociażby Edge 40 Neo. Niestety fotografie zrobione przy słabym dostępie do światła mają sporo szumów, które w niektórych przypadkach wyglądają komicznie (np. 4. zdjęcie okna wykonane teleobiektywem, zwróć uwagę na powierzchnie ściany kamiennicy, która zlewa się w jednolitą masę i jest zupełnie pozbawiona szczegółów). Średnio wyglądają również fotografie wykonywane przy pomocy obiektywu ultraszerokokątnego (największe oddalenie).

Edge 50 Pro zestaw aparatów
Edge 50 Pro ile aparatów
Edge 50 Pro zbliżenie neon
Edge 50 Pro zbliżenie
Edge 50 Pro test aparatu
Edge 50 Pro aparat główny
Edge 50 Pro tryb nocny teleobiektyw
tani smartfon do zdjęć
Edge 50 Pro smartfon do zdjęć
Edge 50 Pro zdjęcia nocne czy ładne
Edge 50 Pro jakość nagrywania
Edge 50 Pro cena polska dystrybucja
Edge 50 Pro zdjęcia światło

Jeżeli rozważasz zakup nowej Motoroli Edge 50 Pro, to koniecznie sprawdź mój test pozostałych kluczowych funkcji urządzenia. Znajdziesz go na 3D-Info.