Kiedy Moto Watch 40 trafi do Polski? Ile kosztuje nowy smartwatch Motoroli? Czy to lepszy model niż Redmi Watch 4?

Moto Watch 40 to nowy smartwatch popularnej marki Motorola. Urządzenie trafiło do sprzedaży na początku lutego, jednak jak na razie jego debiut odbył się tylko w poszczególnych regionach świata. Czy inteligentny zegarek trafi również do polskiej dystrybucji?

Kiedy Moto Watch 40 trafi do Polski?

Moto Watch 40 pojawił się na oficjalnej stronie producenta, przeznaczonej dla użytkowników pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Na ten moment nie jest on więc dostępny w europejskich sklepach, choć w sieci regularnie pojawiają się spekulacje na temat jego globalnego debiutu. Warto jednak wiedzieć, że ewentualna data premiery urządzenia w światowej dystrybucji nie została w żaden sposób potwierdzona przez Motorole. W praktyce oznacza to, że nie możemy być pewni “czy” oraz “kiedy” zegarek pojawi się w Polsce.

Ile kosztuje nowy smartwatch Motoroli?

Moto Watch 40 zadebiutował w kwocie wynoszącej niecałe 65 dolarów. Przy obecnym kursie złotówki taka cena oznacza około 260 złotych, co plasuje urządzenie wśród budżetowych modeli od innych producentów. Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić, czy kwota, którą trzeba będzie zapłacić na smartwatcha w Polsce pozostanie na takim samym poziomie. Szczerze mówiąc mocno w to wątpię, ponieważ europejskie ceny niemalże zawsze przekraczają kwoty, które płacą obywatele USA.

Największa konkurencja dla urządzenia

Niewielka cena smartwatcha sugeruje, że jest to urządzenie dla użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu produktami. Zegarek nie oferuje więc żadnych rewolucyjnych funkcji czy wyjątkowo odróżniającej się konstrukcji, ale spełnia wszystkie podstawowe zadania smartwatcha. Został on więc wyposażony w certyfikat odporności na czynniki zewnętrzne na poziomie IP67, posiada baterię o pojemności 240 Ah, która jest w stanie wytrzymać 10 dni na pojedynczym ładowaniu oraz oferuje najważniejsze funkcje monitorowania parametrów zdrowotnych (np. tętno, jakość snu, poziom stresu).

Sporą wadą urządzenia jest zastosowanie w nim ekranu LCD, który gwarantuje zdecydowanie mniejszy komfort pracy niż analogiczne elementy konstrukcji wykonane w technologii AMOLED. Największym konkurentem modelu Moto Watch 40 w Polsce będzie najnowszy zegarek marki Xiaomi, czyli Redmi Watch 4. Kosztuje on zauważalnie więcej od zegarka Motoroli (około 400 złotych), jednak ta różnica może zostać wyrównana po premierze Moto Watch’a 40 na naszym rynku.