Android 14 na smartfonach Xiaomi – jak sprawdzić, czy aktualizacja jest już dostępna na moim telefonie?

Tegoroczna wersja systemu Android została oficjalnie zaprezentowana na początku października. Oprogramowanie zawitało na poszczególnych modelach popularnych marek, a w niniejszej publikacji dowiesz się jak sprawdzić, czy aktualizacja jest już dostępna na Twoim telefonie.

Jak sprawdzić, czy Android 14 jest dostępny do pobrania na moim smartfonie?

Najnowsza wersja systemu Android pojawi się na smartfonach wszystkich marek związanych z Xiaomi. Oznacza to, że na tegoroczną odsłonę oprogramowania mogą liczyć zarówno właściciele głównej linii telefonów od azjatyckiego producenta, jak i posiadacze urządzeń POCO oraz Redmi. Pełną listę konkretnych modeli, które otrzymają Androida 14, możecie znaleźć w moim artykule na ten temat.

W celu zweryfikowania, czy aktualizacja jest już dostępna na Twoim smartfonie marki Xiaomi, należy w pierwszej kolejności otworzyć ustawienia telefonu, a następnie przejść do zakładki oznaczonej na pierwszym z poniższych zrzutów ekranu. To w tym miejscu znajdują się wszystkie informacje dotyczące aktualnie zainstalowanego na telefonie oprogramowania.

Android 14 na smartfonach Xiaomi

Następny krok polega na uruchomieniu widgetu wyświetlającego numer wykorzystywanej nakładki MIUI. Jeżeli nowa wersja systemu jest dostępna na Twoim telefonie, to możliwość jej instalacji pojawi się właśnie w oznaczonym miejscu. Smartfon może również automatycznie poinformować Cię o dostępności odświeżonego oprogramowania.

Jak sprawdzić, czy mój smartfon otrzyma nakładkę HyperOS?

Pod koniec października Xiaomi pokazało swoje nowe flagowce (seria oznaczona numerem 14), którym podczas prezentacji towarzyszył smartwatch oraz pewna zaskakująca premiera. Mowa o systemie HyperOS, który na dobre zastąpi nakładkę MIUI. Azjatycka marka zapowiedziała, że jej autorskie oprogramowanie nadal będzie oparte na Androidzie, jednak ma oferować gruntownie zmienioną architekturę.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy Twój telefon otrzyma HyperOS, to z całą pewnością warto to zweryfikować przy pomocy aplikacji HyperOS Updater. Program ten jest dostępny za darmo w Sklepie Play, a jego użycie jest banalnie proste. Wystarczy pobrać tytuł na swoje urządzenie, a następnie go uruchomić. Na głównym widgecie aplikacji pojawi się informacja dotycząca dostępności systemu HyperOS na używanym modelu marki Xiaomi.

Aplikacje na smartfon Android

Listę telefonów, które najprawdopodobniej otrzymają nowe oprogramowanie azjatyckiej marki, możecie również sprawdzić w moim tekście na ten temat.