iPhone 16 Pro MAX otrzyma nowy obiektyw! Pierwsze przecieki na temat następcy iPhone’a 15 Pro MAX

iPhone 16 Pro MAX trafi sprzedaży dopiero w przyszłym roku, ale w sieci już teraz pojawiają się pierwsze przecieki na jego temat. Wczesne spekulacje sugerują, że kolejny flagowiec amerykańskiej marki zostanie wyposażony w nowy super teleobiektyw.

Warto zauważyć, że oznaczenie “super” odnosi się w tym przypadku do ogniskowej w omawianej kamerze, która ma przekraczać 300 mm. Dla porównania przypomnę tylko, że teleobiektywy w modelach 13 Pro MAX oraz 14 Pro MAX posiadają ogniskowe 77 mm, a więc różnice mogą być naprawdę ogromne.

Zmiany najprawdopodobniej obejmą również czujnik w aparacie, który będzie o 12% większy niż ma to miejsce w aktualnym iPhonie 14 Pro MAX. Wstępne przecieki jasno sugerują więc, że amerykańska marka skupi się głównie na poprawie możliwości fotograficznych w swoich topowych flagowcach, co z całą pewnością zostanie dostrzeżone przez konkurencję.

iPhone 16 Pro MAX czy iPhone 16 Ultra?

iphone 15 pro

Ciekawą sprawą jest kwestia nazewnictwa smartfonów firmy z Cupertino, ponieważ najprawdopodobniej zobaczymy w tym roku małe zmiany w portfolio marki. Jak dotąd co roku otrzymywaliśmy podstawowe modele a także warianty oznaczone jako Pro oraz Pro MAX. W 2021 roku do sprzedaży trafił także iPhone 13 mini, który później został zastąpiony przez iPhone’a 14 Plus.

Większość spekulacji sugeruje jednak, że w tym roku Apple będzie chciało nawiązać do swojego innego topowego produktu w najdroższej wersji iPhone’a 15. Mowa o Apple Watchu Ultra, który ma stanowić inspirację do powstania iPhone’a 15 Ultra – eliminując tym samym wariant Pro MAX. Jeżeli te przecieki okażą się prawdziwe, to zamiast iPhone’a 16 Pro MAX zobaczymy iPhone’a 16 Ultra.

iPhone 15 Pro MAX również wniesie istotne zmiany do zestawu aparatów

iPhone 14 Pro MAX

Przed premierą przyszłorocznych flagowców Apple warto zwrócić uwagę na zmiany, które mają trafić do iPhone’ów już w ciągu najbliższych miesięcy. Model 15 Pro MAX (lub Ultra) prawdopodobnie będzie bowiem pierwszym smartfonem amerykańskiej marki z obiektywem peryskopowym.

Takie rozwiązanie umożliwi użytkownikom wykonywanie zdjęć z 5-krotnym lub 6-krotnym zbliżeniem optycznym (różne źródła podają inne wartości). Konkurencja w postaci Galaxy S23 Ultra oraz Xiaomi 13 Ultra zdecydowanie ma się więc czego obawiać, ponieważ już poprzednia odsłona iPhone’a była dla nich godnym przeciwnikiem w kwestii możliwości fotograficznych.