Tak będzie wyglądał iPhone 15 Pro! Zobacz pierwsze zdjęcie flagowca

iPhone 15 Pro zadebiutuje na rynku już w przyszłym miesiącu. Wyższy wariant tegorocznego flagowca marki Apple wniesie kilka istotnych zmian do całej serii, które odbiją się także na jego wyglądzie. Urządzenie ma więc stanowić nie tylko kontynuację dotychczasowych pomysłów firmy z Cupertino, ale i ważny krok do przodu w rozwoju jej topowych smartfonów.

Zbliżająca się premiera telefonu naturalnie prowadzi do większej liczby przecieków na jego temat. Jedna z najciekawszych nowości dotyczy potencjalnego designu urządzenia, który został wstępnie potwierdzony na zdjęciach zamieszczonych w sieci przez użytkownika IceUniverse (popularny lekaster, często udostępniający na Twitterze informacje dotyczące nadchodzących premier z branży mobile).

iPhone 15 Pro na pierwszych zdjęciach

Pierwsza fotografia iPhone’a 15 Pro uwiecznia wstępną wersję urządzenia, które ostatecznie może wyglądać nieco inaczej. Wątpię jednak, aby zmianie uległy takie elementy jak ułożenie wyspy z obiektywami czy kształt smartfonu, a więc udostępnione zdjęcie mówi nam już całkiem sporo o finalnym designie modelu 15 Pro.

Patrząc na plecki flagowca ciężko dostrzec jakiekolwiek zmiany względem jego poprzednika. Umiejscowienie aparatów jest praktycznie identyczne i nawet lampka Flesh znaduje się w tym samym miejscu co analogiczny element w iPhonie 14 Pro. Kształt smartfonu również nie uległ specjalnej modyfikacji, a więc na myśl nasuwa się proste pytanie. Czy tegoroczny model wniesie jakiekolwiek zmiany w wyglądzie serii?

Na ten moment mogę śmiało powiedzieć, że tak, ale prawdopodobnie będą to dość subtelne różnice. Pierwszą z planowanych modyfikacji jest zastosowanie portu USB-C, który wyprze złącze Lightning, natomiast druga polega na umieszczeniu znacznie cieńszych ramek wokół wyświetlacza. iPhone 15 Pro ma być pod tym względem rekordzistą i tym samym posiadać węższe krawędzie niż Xiaomi 13 (aktualny rekordzista).

iPhone 15 Pro data premiery

Oficjalna data premiery iPhone’a 15 Pro nie została jeszcze ogłoszona. W sieci pojawiły się już jednak informacje, które sugerują, że prezentacja urządzenia odbędzie się 12 lub 13 września. Według przytaczanych spekulacji sprzedaż flagowca rozpocznie się 22 września, a więc jeszcze w tym samym miesiącu pierwsi użytkownicy powinni otrzymać swoje egzemplarze zamówionych wcześniej iPhone’ów 15 Pro.