AMD Radeon RX 7900 GRE – gdzie kupić? 

Czy w dniu oficjalnej premiery nowego znajdziemy nowego Radeona RX 7900 GRE w sklepach? Ile kosztuje najnowsza karta od AMD?

Wszystkie informacje o nowej karcie AMD poruszyłem w osobnym temacie już podczas chińskiej premiery w ubiegłym roku. Dodatkowo dokładniej przyjrzałem się samemu RX 7900 GRE, w recenzji wersji od Gigabyte. Pora jednak sprawdzić, czy karty są już dostępne w sklepach oraz jak prezentują się ich ceny.

Radeon RX 7900 GRE – cena

Znamy już oficjalną cenę najnowszej karty od AMD. RX 7900 GRE został wyceniony na 549 dolarów, co przełoży się w  naszym kraju na 2699 zł. Oznacza to sporą obniżkę względem RX 7900 XT. Jednak pamiętajcie, że sugerowana cena detaliczna dotyczy tylko najtańszych podstawowych modeli. Każdy producent przygotowuje przynajmniej po kilka wariatów nowego GeForce. Spodziewamy się, że w sklepach możemy znaleźć nawet i 30 różnych modeli. Również AMD zaprezentuje, swój wariant  RX 7900 GRE. Nie jest niestety powiedziane czy model referencyjny trafi finalnie do naszego kraju, czy zostanie dostępny wyłącznie na rynku OEM i chińskim 

Radeon RX 7900 GRE – dostępność

Światowa premera nowego Radeona była dość niespodziewana. Wczoraj karta została zapowiedziana a dziś już modele przygotowane przez partnerów trafiły do sprzedaży. W których sklepach znajdziemy RX 7900 GRE i jak kształtuje się jego cena?

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.