Gaming Factory odnotowuje imponujące wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2023 roku

Gaming Factory, spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, odnosi sukcesy w pierwszym kwartale 2023 roku. Producent i wydawca gier osiągnął znakomite wyniki finansowe, generując jednostkowe przychody ze sprzedaży na poziomie 0,86 mln zł.

Ten wzrost sprzedaży przełożył się na EBITDA w wysokości 0,31 mln zł oraz zysk netto w wysokości 0,23 mln zł. Główną przyczyną tego sukcesu była świetna sprzedaż Electrician Simulator oraz skuteczne zamknięcie nieopłacalnych projektów i redukcja kosztów. Spółka konsekwentnie realizuje założenia zaktualizowanej strategii rozwoju, a także planuje intensywne działania w zakresie swoich najważniejszych gier.

Skąd wziął się wzrost?

Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory SA, podkreśla, że pod koniec poprzedniego roku podjęto szereg istotnych decyzji, które miały pozytywny wpływ na przyszły rozwój spółki. Odpisano projekty o słabej perspektywie, co przyniosło pierwsze efekty już teraz. Electrician Simulator, jedna z wiodących produkcji Gaming Factory, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przekroczyła liczbę 80 tys. sprzedanych kopii. Ta gra miała znaczący wpływ na obecne wyniki finansowe spółki. Wkrótce na rynku pojawi się dodatek do gry, który powinien jeszcze bardziej zainteresować graczy i przyczynić się do wzrostu sprzedaży.

W pierwszym kwartale 2023 roku jednostkowe przychody ze sprzedaży Gaming Factory wzrosły o ponad 260% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Również dane dotyczące EBITDA oraz zysku netto wykazują wyraźną poprawę w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy spółka odnotowała stratę w obu tych obszarach.

Na platformie Steam, dziś, czyli 31 maja, udostępniony został dodatek do Electrician Simulator o nazwie “Smart Devices”. Ten dodatek będzie cieszył się wsparciem premierowym i będzie widoczny na głównej stronie sklepu. Electrician Simulator to najlepiej sprzedający się tytuł w portfolio Gaming Factory, a nowy dodatek rozszerzy grę o urządzenia “smart”, wprowadzając nowe możliwości naprawy sprzętu oraz dodatkowe misje.

Co dalej? Czy to dopiero początek sukcesów Gaming Factory?

Gaming Factory, ogłosił również zapowiedź swojej najnowszej produkcji – Japanese Drift Master. Ten dynamiczny tytuł związany z driftingiem jest obecnie na zaawansowanym etapie produkcji i wzbudził ogromne zainteresowanie wśród graczy w Polsce i za granicą. W ciągu zaledwie trzech tygodni od ogłoszenia, liczba zapisów na liście życzeń przekroczyła 50 tysięcy, co przerosło oczekiwania Gaming Factory.

Japanese Drift Master

Prezes Gaming Factory wyraził swoje podekscytowanie tym sukcesem i podkreślił, że gra jest już w pełni grywalna, a zespół skupia się teraz na doskonaleniu szczegółów. Planowane jest wydanie wersji demo jeszcze w tym roku, aby dalsze wzmocnić zainteresowanie tytułem. Dodatkowo, kilka miesięcy przed premierą, firma zamierza przeprowadzić intensywną kampanię marketingową, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał gry.