Galaxy Z Flip 5 – w jakich kolorach zadebiutuje flagowiec? Wygląd, case’y, warianty kolorystyczne

Galaxy Z Flip 5 zostanie zaprezentowany 26 lipca podczas wydarzenia Galaxy Unpacked. Na tej samej imprezie zobaczymy również pokaz nowego Z Folda 5, tegorocznych smartwatchy Samsunga oraz tabletów z serii Galaxy Tab S9. Muszę jednak przyznać, że to na debiut kompaktowego składaka koreańskiej marki czekam najmocniej.

Powodem mojej ekscytacji jest mocna konkurencja w tym segmencie branży mobile, której Galaxy Z Flip 5 będzie musiał stawić czoła. Mowa zarówno o Motoroli RAZR 40 Ultra, jak i OPPO Find N2 Flipie, ponieważ oba te urządzenia wyprzedziły zeszłorocznego składaka koreańskiej marki pod kątem konstrukcji.

Największą zaletą przytaczanych modeli są przede wszystkim duże ekrany zewnętrzne, które umożliwiają komfortową obsługę dedykowanych im widgetów. Motorola RAZR 40 Ultra poszła nawet o krok dalej i umożliwiła uruchomienie wszystkich aplikacji na małym wyświetlaczu, dzięki czemu wyraźnie zmniejszana jest konieczność rozkładania smartfona.

Galaxy Z Flip 5 będzie wyglądał jak nowoczesny składany flagowiec

Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 ma stanowić odpowiedź Samsunga na ruchy jego oponentów, a więc pod wieloma względami smartfon zostanie ulepszony do obecnych standardów tego segmentu branży mobile. Największa zmiana w kwestii wyglądu oraz konstrukcji urządzenia będzie polegała na zastosowaniu większego ekranu zewnętrznego, który urośnie z 1.9-cala w modelu Z Flip 4 do 3.4-cala w Z Flipie 5.

Drugą istotną modyfikacją będzie zastosowanie nowego zawiasu, umożliwiającego zamknięcie smartfona bez pozostawiania widocznej przerwy między dwiema częściami obudowy. Podobne rozwiązanie znajdziemy chociażby w OPPO Find N2 Flipie, który zrealizował ten element konstrukcji bezbłędnie. RAZR 40 Ultra również wypada pod tym względem zdecydowanie lepiej od Z Flipa 4, a więc zapowiadane zmiany mogą wyrównać szansę Samsunga w zestawieniu z konkurencyjnymi urządzeniami.

W jakich kolorach zadebiutuje Galaxy Z Flip 5?

Galaxy Z Flip 5

W sieci pojawiły się już spekulacje dotyczące wariantów kolorystycznych, w jakich zadebiutuje najnowszy składany smartfon koreańskiej marki. Według przecieków urządzenie pojawi się w sprzedaży w następujących barwach:

  • beżowy,
  • szary,
  • jasnozielony,
  • różowy.

Szczerze wątpię jednak, by Galaxy Z Flip 5 nie otrzymał także bardziej klasycznych wariantów kolorystycznych, takich jak czarny oraz biały. Paleta barw z całą pewnością zostanie później rozszerzona o opcje Bespoke Edition, która umożliwi użytkownikom tworzenie autorskich konfiguracji kolorów.

Pierwsze zdjęcia case’ów ochronnych na Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 otrzyma istotne zmiany w konstrukcji (większy ekran zewnętrzny oraz odświeżony zawias), a więc wraz z debiutem urządzenia zobaczymy również premierę nowy akcesoriów do składanego smartfona. Pierwsze zdjęcia etui ochronnych na flagowca pojawiły się już w sieci i możecie je zobaczyć poniżej.

Z Flip 5

Muszę przyznać, że smartfon prezentuje się w przezroczystych case’ach o niebo lepiej od swojego poprzednika. Będę jednak szczery – duży ekran zewnętrzny jest obecnie standardem w składanych flagowcach i Samsung tak naprawdę nie miał innego wyjścia niż wprowadzenie omawianego rozwiązania do Z Flipa 5.