Galaxy Z Flip 5 – sprawdź, jak uruchomić wszystkie aplikacje na ekranie zewnętrznym

Galaxy Z Flip 5 to najnowszy składany smartfon Samsunga. Premiera flagowca odbyła się w lipcu tego roku, a więc na ten moment pozostaje on jednym z najciekawszych modeli w swoim segmencie branży mobile. Częściowo wynika to z zastosowania w urządzeniu znacznie większego ekranu zewnętrznego, który upodabnia go do Motoroli RAZR 40 Ultra.

Niestety oprogramowanie małego ekranu w Z Flipie 5 jest mocno ograniczone i pozwala na uruchomienie jedynie określonych widgetów oraz aplikacji. Istnieje jednak sposób na to, aby – przy pomocy specjalnego programu – odpalić na nim niemalże każdy tytuł pobrany ze Sklepu Play. W niniejszym tekście dowiesz się jak to zrobić.

Jak uruchomić więcej aplikacji na ekranie zewnętrznym Galaxy Z Flipa 5?

W pierwszej kolejności należy pobrać aplikację o nazwie Good Lock, która znajduje się w sklepie z programami od Samsunga (Galaxy Store – pierwszy zrzut ekranu), a następnie otworzyć w niej zakładkę oznaczoną jako Life up.

Funkcje związane z ekranem zewnętrznym znajdują się w opcji nazwanej MultiStar, którą także trzeba zainstalować na smartfonie. Kiedy już to zrobimy wystarczy otworzyć zakładkę MultiStar, a następnie przejść do baneru podkreślonego na drugim zrzucie ekranu poniżej.

Na koniec należy otworzyć zakładkę Luncher Widget, wewnątrz której znajdują się pogramy zainstalowane na smartfonie. Można je dodawać do ekranu zewnętrznego przez zaznaczenie parafki widniejącej przy każdej z miniaturek. Ostatni krok polega na umożliwieniu uruchomienia aplikacji na małym ekranie przez wybranie opcji Enable Luncher Widget.