Masz smartwatcha z serii Galaxy Watch? Sprawdź, czy nowa aktualizacja jest już dostępna na twoim zegarku

Obecnie na rynku znajdują się trzy warianty smartwatchy z serii Galaxy Watch, które oparte zostały na systemie Wear OS. Właściciele takich modeli jak Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 5 oraz tegoroczny Galaxy Watch 6 mogą więc liczyć na regularne aktualizacje, które odświeżają oprogramowanie ich zegarków.

Najnowszy smartwatch Samsunga zadebiutował na rynku zaledwie kilka tygodni temu, a tak duża premiera zawsze łączy się z prezentacją dodatkowych funkcji oraz usprawnień systemu. Koreańska marka przyzwyczaiła nas również do tego, że niedługo po pokazie aktualnego Galaxy Watcha, nowe funkcje trafiają na starsze wersje zegarka. Tak też jest i tym razem, a aktualizacja do One UI 5.0 jest już dostępna dla użytkowników Galaxy Watch’ów 5 oraz Galaxy Watch’ów 4.

Jak sprawdzić, czy nowa aktualizacja jest już dostępna na Twoim Galaxy Watchu?

W celu sprawdzenia, czy nowa wersja oprogramowania jest już dostępna na Twoim urządzeniu należy uruchomić aplikację Galaxy Wearable na smartfonie, z którym sparowany jest zegarek. Drugi krok polega na otwarciu ustawień (zaznaczone na pierwszym zrzucie ekranu), a następnie przejściu do zakładki gromadzącej informacje na temat dostępnych aktualizacji.

Galaxy Watch

Na koniec należy sprawdzić, czy producent udostępnił jakiekolwiek łatki systemu przeznaczone na Twój egzemplarz Galaxy Watch’a. Jeśli aplikacja znajdzie dostępną aktualizację to wystarczy pobrać ją na telefon, a następnie zainstalować na zegarku. Opcja ta będzie możliwa w momencie, gdy na ekranie Twojego smartfonu pojawi się napis “Instaluj teraz”.