Galaxy Watch 6 to ewolucja, której ta seria potrzebowała. Cena, kolory, specyfikacja, rozmiary, model Classic

Galaxy Watch 6 jest kolejną odsłoną inteligentnych zegarków Samsunga i zarazem kolejnym krokiem w stronę ewolucji tego segmentu urządzeń mobilnych. Kilka dni temu miałem okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie nowych smartwatchów azjatyckiego producenta, co umożliwiło mi wypracowanie pierwszych przemyśleń na ich temat.

Gdybym miał jednym słowem podsumować tegoroczną prezentację (niemalże wszystkich) produktów Samsunga, powiedziałbym po prostu “ewolucja”. Koreańska marka – dopuszczając do sprzedaży kolejne smartfony i smartwatche – jasno daje do zrozumienia, że czas wielkich zmian w branży mobile mamy już za sobą. Trwający okres trudno jednak nazwać zupełną stagnacją… A może to ja wolę o nim myśleć w kontekście ewolucji.

Jedno jest pewne – modyfikacji wprowadzonych do Galaxy Watcha 6 jest niewiele i właściciele starszych wersji zegarka raczej nie muszą się martwić o to, że coś ich ominie. Mimo to Samsung zaimplementował do swoich produktów kilka intrygujących rozwiązań oraz wskrzesił funkcję, o której część użytkowników zapewne zdążyła już zapomnieć.

Cena i rozmiary wszystkich modeli Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 6 jest dostępny w dwóch wersjach: podstawowej oraz Classic. Każda z nich otrzymała unikalne rozmiary, które (wraz z typem łączności, czyli WiFi lub LTE) definiują cenę konkretnego egzemplarza. W sumie wszystkie wersje Galaxy Watcha 6 można znaleźć w pięciu rozmiarach.

  • Galaxy Watch 6 (40 mm, WiFi) | Cena: 1499 zł
  • Galaxy Watch 6 (44/46 mm, WiFi) | Cena: 1599 zł
  • Galaxy Watch 6 (40 mm, LTE) | Cena: 1699 zł
  • Galaxy Watch 6 (44/46 mm, LTE) | Cena: 1849 zł
  • Galaxy Watch 6 Classic (43 mm/Wi Fi) | Cena: 1899 zł
  • Galaxy Watch 6 Classic (47 mm/Wi Fi) | Cena: 2049 zł
  • Galaxy Watch 6 Classic (43 mm/LTE) | Cena: 2149 zł
  • Galaxy Watch 6 Classic (47 mm/LTE) | Cena: 2299 zł

W tym roku koreańska marka zdecydowała się rozszerzyć swoje portfolio o nowy rozmiar (40 mm) w podstawowej wersji swoich zegarków. Dodatkowo do sprzedaży trafił także wariant Classic w dwóch wydaniach (43 mm oraz 47 mm).

Galaxy Watch 6 Classic, czyli powrót świetnej funkcji

Galaxy Watch 6 Classic

Zdecydowanie najciekawszą zmianą w nowych smartwatchach Samsunga jest powrót obrotowego pierścienia z fizycznym mechanizmem umieszczonym wokół tarczy zegarka. Dotyczy to wariantu Classic, który został w tym roku wskrzeszony i prawdopodobnie na dobre powróci do serii Galaxy Watch.

Podejrzewam jednak, że model Classic nie wyprze zupełnie wersji Pro, znanej z zeszłorocznej odsłony urządzeń Samsunga. Koreańska marka najprawdopodobniej będzie chciała płynnie żonglować premierami obu wariantów swoich smartwatchy, ponieważ są one skierowane do nieco innych grup użytkowników.

Jeśli chodzi o samego Galaxy Watcha 6 Classic to muszę przyznać, że ten obrotowy pierścień sprawdza się genialnie. Miałem okazję spędzić z nim kilkadziesiąt minut (są to więc jedynie pierwsze wrażenia) i muszę przyznać, że nawigacja po menu urządzenie jest po prostu zdecydowanie bardziej komfortowa niż ma to miejsce w podstawowej wersji zegarka.

Galaxy Watch 6 – nudna specyfikacja i ciekawe oprogramowanie

Pod względem specyfikacji Galaxy Watch 6 nie różni się specjalnie od swojego poprzednika. Otrzymaliśmy co prawda nowy procesor (z taktowaniem o 18% wyższym niż w starszych wersjach), większą ilość pamięci RAM oraz większe wyświetlacze z mniejszymi ramkami, ale to nie kwestie techniczne są najważniejsze w tegorocznych urządzeniach koreańskiej marki.

Samsung z całą pewnością zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ większa część prezentacji została poświęcona nowym rozwiązaniom w zakresie oprogramowania smartwatchy. Wiemy więc, że producent skupił się na rozwoju funkcji trenera snu, poprawił działanie opcji zdrowotnych oraz rozszerzył portfolio aplikacji dostępnych na Galaxy Watcha 6. Wśród programów, które zostały już dodane, lub wkrótce trafią na omawiane urządzenia, znajdują się: Gmail, Wahtsapp, Pocket Cast oraz Amazon Music.

Kolory wszystkich modeli Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 6 Classic

Podstawowe modele Galaxy Watcha 6 są dostępne w trzech kolorach: czarnym, srebrnym oraz złotym. Samsung postawił jednak na zdecydowanie łatwiejszą wymianę pasków w swoich zegarkach, a więc ten element jego konstrukcji będzie można zdecydowanie swobodniej modyfikować.

Galaxy Watch 6 Classic otrzymał nieco uboższą paletę kolorów, wśród których znajdują się dwa klasyczne wykończenia: czarne oraz srebrne. Podobnie z resztą było w poprzednim roku, kiedy to model Pro także był dostępy jedynie w dwóch wersjach kolorystycznych.