Jaki zestaw aparatów dostanie Galaxy S24 Ultra? Czy nowy flagowiec Samsunga przebije swojego poprzednika?

Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się wydarzenie Galaxy Unpacked, na którym Samsung pokaże 3 nowe modele swoich topowych flagowców. Kluczową częścią eventu będzie prezentacja Galaxy S24 Ultra, czyli najwyższego – i jednocześnie najdroższego – wariantu wśród tegorocznych smartfonów koreańskiej marki. Sprawdź, co już dzisiaj wiemy na temat możliwości fotograficznych omawianego urządzenia.

Jaki zestaw aparatów otrzyma Galaxy S24 Ultra?

Smartfon Samsung Galaxy S23 Ultra tył i przód

Już na wstępie muszę niestety ostudzić oczekiwania części fanów Samsunga, którzy liczyli w tym roku na rewolucję w zakresie możliwości fotograficznych ich ulubionego flagowca. Galaxy S24 Ultra otrzyma bowiem bliźniaczo podobny zestaw aparatów do swojego poprzednika, choć nie zabraknie w nim także kluczowych poprawek. Według wstępnych przecieków urządzenie ma zostać wyposażone w lepiej działający obiektyw główny (o tej samej szczegółowości, czyli 200 Mpix), a także możliwość kręcenia materiałów w 8K na nowym teleobiektywie.

Swoją drogą to właśnie nowy teleobiektyw będzie najważniejszą zmianą w tegorocznej odsłonie flagowca. Galaxy S24 Ultra ma bowiem otrzymać kamerę o wyższej szczegółowości (50 Mpix vs 10 Mpix) z 5-krotnym zoomem optycznym. Pełen zestaw aparatów w omawianym modelu przedstawia się więc następująco: kamera główna (200 Mpix), teleobiektyw (50 Mpix), teleobiektyw (10 Mpix), obiektyw ultraszerokokątny (12 Mpix).

Pozostała część specyfikacji modelu Galaxy S24 Ultra

Galaxy S23 Ultra.

To jednak nie wszystkie informacje, które wyciekły do sieci jeszcze przed premierą Galaxy S24 Ultra. Na ten moment znamy już bowiem niemalże wszystkie szczegóły dotyczące jego specyfikacji, a prawdopodobnie największą zagadką pozostaje procesor, wykorzystany do konstrukcji urządzenia.

  • Ekran: 6.8-cala
  • Procesor: Snapdragon 8 Gen 3 (najprawdopodobniej)
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • Pamięć masowa: 256 GB/512 GB
  • Bateria: 5000 mAh
  • Ładowanie: 45 W przewodowe oraz 15 W bezprzewodowe
  • System: Android 14 oraz One UI 6.1
  • Wymiary: 162,3 x 79 x 8,6 mm
  • Waga: 232 gramy

Samsung zdecydował się bowiem powrócić do wypuszczania na rynek tych samych modeli, ale wyposażonych w różne chipsety w zależności od kraju w jakim trafią one do sprzedaży. Większość spekulacji sugeruje w tym przypadku, że polscy użytkownicy otrzymają egzemplarze wyposażone w Exynosa 2400, ale ten podział najprawdopodobniej nie będzie dotyczył modelu Ultra, który wszędzie otrzyma najnowszego Snapdragona 8 Gen 3.

Kiedy dokładnie odbędzie się premiera flagowca? Ile może kosztować nowy smartfon?

Tegoroczne wydarzenie Galaxy Unpacked zostało zaplanowane na 17 stycznia. To właśnie wtedy odbędzie się pokaz nowego Galaxy S24 Ultra oraz towarzyszących mu modeli, czyli bazowej wersji urządzenia (Galaxy S24) oraz wariantu z plusem (Galaxy S24 Plus). Na ten moment nie znamy ceny topowego flagowca koreańskiej marki, jednak niemalże na pewno będzie to jeden z najdroższych smartfonów na rynku. Spodziewam się więc, że najtańsza opcja – z najmniejszą ilością pamięci masowej – może kosztować grubo ponad 6000 złotych.