Kilkuletni flagowiec z serii Galaxy właśnie otrzymał aktualizację! Sprawdź, jak ją zainstalować

Galaxy S22 to dwuletni flagowiec Samsunga, którego premiera odbyła się w 2022 roku. Kilka miesięcy temu urządzenie otrzymało dużą aktualizację, obejmującą nową wersję systemu Android (oznaczoną numerem 14) oraz odświeżoną nakładkę One UI (edycja 6.0). Od tamtego czasu smartfon zyskał także kilka pomniejszych update’ów, a kolejny z nich jest już gotowy do zainstalowania.

Nowa aktualizacja na Galaxy S22

Najnowsza aktualizacja na Galaxy S22 to niewielka łatka, której głównym celem jest usprawnienie optymalizacji oraz poziomu zabezpieczeń na starszych smartfonach z serii Galaxy. W oficjalnym opisie update’u czytamy, że skupia się on głównie na dwóch kwestiach, do których należą:

  • poprawione parametry (aparat),
  • poprawiono stopień zabezpieczenia urządzenia.

Niestety cały opis patcha jest dosyć lakoniczny i nawet na portalu Notify Update (na którym Samsung zamieszcza swoje oficjalne komunikaty dotyczące aktualizacji) zawiera on zaledwie kilka zdań. Warto również wiedzieć, że jest to już drugi mniejszy update w tym roku, a pierwsza podobna łatka trafiła do użytkowników w połowie stycznia. Instalacja nowego wersji oprogramowania jest możliwa tylko po wcześniejszym zaktualizowaniu urządzenia do Androida 14.

Jak sprawdzić, czy na Twoim smartfonie Samsung jest dostępna nowa aktualizacja?

Jak zainstalować One UI 6.0

1. Otwórz ustawienia

Zacznij od uruchomienia zakładki “Ustawienia” na swoim smartfonie. Możesz ją znaleźć na liście aplikacji lub na ekranie głównym.

2. Znajdź sekcję “Aktualizacje oprogramowania”

Przewiń listę opcji w ustawieniach w dół i znajdź sekcję o nazwie “Aktualizacje oprogramowania”.

3. Sprawdź dostępność aktualizacji

Otwórz sekcję “Aktualizacje oprogramowania” i dotknij przycisku “Sprawdź aktualizacje”. Twój smartfon połączy się z serwerami Samsunga i sprawdzi, czy dostępna jest nowsza wersja systemu dla Twojego urządzenia.

4. Pobierz i zainstaluj aktualizację

Jeśli dostępna jest nowa wersja oprogramowania, na ekranie pojawi się informacja o niej. Możesz wtedy pobrać ją i zainstalować na swoim smartfonie. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem instalacji podłączyć telefon do ładowarki i upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca w pamięci.

Automatyczne pobieranie aktualizacji

Możesz również skonfigurować swój smartfon tak, aby automatycznie pobierał i instalował aktualizacje oprogramowania. W tym celu w sekcji “Aktualizacje oprogramowania” włącz opcję “Automatycznie pobieraj przez Wi-Fi”.