Dom z Papieru, sezon 6 – czy będzie na Netflix?

Sprawdź, co już wiemy na temat 6 sezonu serialu Dom z Papieru. Czy powstanie? Co mówią twórcy?

Dom z papieru to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych seriali, jakie kiedykolwiek pojawiły się na platformie Netflix. Pierwotnie seria była puszczana w hiszpańskiej telewizji i była zaplanowana na 1 sezon. Został on jednak podzielony na dwie części. Ogromna popularność sprawiła, że w pewnym momencie produkcją zainteresował się Netflix, i ostatecznie doczekaliśmy się 5 sezonów opowieści.

O czym jest Dom z papieru?

Dom z papieru opowiada o napadzie na hiszpańską mennicę państwową. Za opracowaniem całego planu stoi tzw. Profesor. Opracował on wszystkie możliwe scenariusze swojego przedsięwzięcia. Razem z tymi najgorszymi. Dzięki temu jednak zawsze jest przed tymi, którzy próbują mu w tym przeszkodzić. Do realizacji planów postanowił zwerbować osoby, które już wcześniej miały do czynienia z działalnością przestępczą i specjalizują się w przeróżnych jej gałęziach. Wybrał najlepszych z najlepszych. Swoim wspólnikom nadał pseudonimy, które pochodzą od największych miast na świecie. Podczas realizacji zadania jednak nie wszystko idzie po ich myśli, a sprawy zaczynają się bardzo mocno komplikować.

Czy będzie 6 sezon Domu z papieru?

Do tej pory doczekaliśmy się 5 sezonów Domu z papieru. Twórcy mówią wprost, że nie mają w planach tworzenia kontynuacji tej opowieści. Mimo, że w historii znamy podobne przypadki, takie jak choćby Dexter, jednak tutaj sprawa wydaje się być jednak przesądzona. W sieci pojawia się mnóstwo plotek o rzekomym powrocie i powstawaniu 6 sezonu, jednak są to tzw. fake news, które w większości przypadków pochodzą z Facebooka. Nie ma jednak co przywiązywać do nich wagi.

Dla fanów uniwersum nie jest to jednak koniec świata, ponieważ twórcy postanowili rozszerzać opowieści o inne wątki.

W 2022 roku na platformie Netflix pojawiła się koreańska wersja serialu Alexa Piny, czyli Dom z papieru Korea. Przed nami także kolejna opowieść, która będzie nosiła tytuł Berlin. Skupi się ona na przedstawieniu bardziej szczegółowo jednego z najbardziej lubianych bohaterów serii, czyli tytułowego Berlina. Fabuła skupi się na czasach przed wydarzeniami z Domu z papieru, kiedy to późniejszy Berlin zbiera grupę, aby przeprowadzić jeden z największych skoków w historii Francji. Dokładna data premiery została już ogłoszona przez Netflix. Serial w całości pojawi się w serwisie 29 grudnia.