Cyber Monday 2023 – sprawdź, na które modele iPhone’ów i Apple Watch’y warto polować w tym roku

Cyber Monday to cykliczna akcja, której tegoroczna edycja odbędzie się w ostatni poniedziałek miesiąca, czyli 27 listopada. Wśród rabatów z całą pewnością znajdą się urządzenia marki Apple, a w niniejszej publikacji poznacie konkretne modele iPhone’ów i Apple Watch’ów, na które warto polować podczas zbliżającego się wydarzenia.

Których modeli iPhone’ów warto szukać na promocjach?

iPhone 15

W najbliższy poniedziałek z całą pewnością warto szukać rabatów na tegoroczne flagowce marki Apple. Mowa oczywiście o modelach, które wchodzą w skład serii oznaczonej numerem “15”, czyli:

  • iPhonie 15,
  • iPhonie 15 Plus,
  • iPhonie 15 Pro,
  • iPhonie 15 Pro MAX.

Urządzenia te należą do ścisłej czołówki całej branży mobile, ale jest to również powód, przez który zazwyczaj nie znajdują się one na wyjątkowo atrakcyjnych przecenach. Alternatywą będzie więc zwrócenie uwagi na starsze modele, czyli iPhone’y 14 Pro oraz iPhone’y 14 Pro MAX. Zdecydowanie odradzam zakup bazowych wersji zeszłorocznych flagowców marki Apple, ponieważ wypadają one bardzo słabo chociażby na tle dwuletniego już iPhone’a 13 Pro (lub Pro MAX).

Swoją drogą uważam, że to właśnie ten smartfon powinien przykuć Waszą uwagę, ponieważ nadal pozostaje on lepszym zakupem niż podstawowe wersje nowszych urządzeń amerykańskiej marki, a jednocześnie może on zalegać w niektórych sklepach dzięki czemu wzrasta szansa na pojawienie się atrakcyjnej przeceny.

Jakie modele Apple Watch’y mogą zostać objęte atrakcyjnymi promocjami?

W przypadku Apple Watch’y nie liczyłbym na specjalnie duże zniżki w kontekście tegorocznych wersji zegarków amerykańskiej marki. Zamiast tego polecam zwrócić uwagę na ich poprzednie warianty, czyli Apple Watch’a Ultra oraz Apple Watch’a Series 8. Oba smartwatche w niewielkim stopniu różnią się od swoich następców i tak naprawdę oferują niemalże te same możliwości.

Pewnymi dodatkami są takie funkcje jak Double Tap (możliwość kontrolowania niektórych akcji zegarka przy pomocy kciukia i palca wskazującego), jednak poprawie nie uległy tak kluczowe elementy jak chociażby długość pracy na pojedynczym ładowaniu.