Szalejąca inflacja dotyka graczy. Cena Xbox Game Pass w górę

To już oficjalne. Cena Xbox Game Pass wzrośnie także w Polsce. Ile i od kiedy zapłacimy więcej?

Wszyscy tak jakby się tego spodziewali, ale mieli nadzieję, że ten moment nie nadejdzie. A przynajmniej jeszcze nie teraz. Microsoft postanowił podnieść ceny nie tylko za dostęp do Xbox Game Pass, ale także samej konsoli Xbox Series X. Podwyżka nie dotyczy jedynie słabszej wersji konsoli, czyli Xbox Series S.

Flagowa konsola Microsoftu wyceniana będzie na 549,99 Euro (ta cena będzie tyczyć się większości krajów europejskich). Nowa cena będzie obowiązywać od sierpnia.

Cena Xbox Game Pass – ile i od kiedy zapłacimy więcej?

Najmniej zadowoleni będą zdecydowanie gracze, którzy korzystają z Xbox Game Pass. Podwyżki cen dosięgną niemal wszystkie regiony. Jak na razie w starych cenach usługa dostępna będzie jedynie w Chile, Norwegii, Danii, Szwajcarii i Arabii Saudyjskiej.

Jak ceny będą kształtować się w Polsce?

  • Xbox Game Pass Ultimate – z 62,99 zł zamiast 54,99 zł
  • Xbox Game Pass – 42,99 zł zamiast 40 zł
  • PC Game Pass – 39,99 zł (bez zmian)

Nowe ceny nie będą obowiązywać od razu. Nowi użytkownicy zapłacą więcej od 6 lipca. Aktualnie korzystający będą musieli podnieść kwotę przelewu od 13 sierpnia lub od dnia zakończenia aktualnej subskrypcji.

Największy skok cenowy zaliczy najwyższa opcja, czyli Xbox Game Pass Ultimate. Tutaj podwyżka wynosi 8 zł w skali miesiąca. W ciągu roku robi się z tego spora kwota, jednak musimy mieć na uwadze, że jest to nieuniknione. Wszystko wokół drożeje, a cena za abonament XGP i tak przez długi czas utrzymywała się na tym samym poziomie. Musimy też pamiętać, że ostatecznie i tak jest to dla nas, graczy, ogromna oszczędność, patrząc na to, jakie tytuły otrzymujemy w ramach subskrypcji. W skali roku jest to 755 zł, czyli kwota jaką musielibyśmy wydać na dwie gry z segmentu AAA. Umówmy się, w ramach Xbox Game Pass pojawia się ich zdecydowanie więcej.