NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti — sprawdź gdzie kupić najtaniej (08.06.23)

GeForce RTX 3060 Ti, to jeden z najpopularniejszych modeli z rodziny Amper. Zapewnia on przyzwoitą wydajność w przystępnej cenie. Sprawdzamy, ile wynosi cena GeForce RTX 3060 Ti i gdzie go kupić najtaniej.

Od debiutu RTX 3060 Ti minęło już ponad dwa lata. I choć układ ten doczekał się już swojego następcy, to mimo wszystko nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie stracił na swojej popularności. Powodów jest kilka, ale głównym wydaje się nagły spadek cen. Obecnie nie przepłacamy już za tę kartę z rodziny amper dwukrotnie, jak miało to miejsce podczas pandemii i załamania rynku GPU przez “boom” na kryptowaluty.

Nie oznacza to jednak, że sytuacja jest idealna. Dalej w licznych sklepach RTX 3060 Ti kosztuje powyżej sugerowanej ceny detalicznej. Tak, tej sprzed dwóch lat! Postanowiliśmy zebrać najlepsze oferty na RTX 3060 Ti w jednym miejscu.

Cena RTX 3060 Ti – ile warty jest GeForce RTX 3060 Ti?

Przeglądając oferty na karty graficzne, może nasunąć się jedno pytanie. Skąd biorą się tak duże różnice w cenach tego samego modelu. Te często wynoszą nawet i kilkaset złotych, a mówimy przecież o tym samym GPU, od jednego producenta. Cóż przyczyn takiego stanu może być wiele, ale główną wydaje się być czas zatowarowania.

Jeżeli sklep zamówił “Zotaca RTX 3060 TI Twin Edge”, jeszcze 4 miesiące temu, to musiał się liczyć z ceną w hurtowni wynoszącą ponad 2000 zł. Dokładając marżę, liczne podatki, automatycznie cena na półce będzie wynosiła nawet 2500 zł. Oznacza to, że sprzedaż poniżej tej kwoty jest automatycznie stratą dla właściciela, zwłaszcza jeżeli ten już wcześniej zapłacił za wspomniane karty. Choć zapewne jest to duże uproszczenie, piszę o tym, byście mieli świadomość, że nie każdy sprzedawca jest nieuczciwy i chce się dorobić na zawyżonych cenach.

W niektórych sklepach, ceny RTX 3060 Ti dalej są mocno zawyżone

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie ile powinna obecnie cena RTX 3060 TI. Karta ta debiutowała w grudniu 2020 roku i kosztowała wówczas 1 899 zł. Dodatkowo, pod koniec maja bieżącego roku nastąpiła premiera RTX 4060 Ti, następcy omawianej karty graficznej. Model ten został wyceniony na 2 039 zł. Jasne jest zatem, że zakup GPU poprzedniej generacji powinniśmy rozważać, pod warunkiem że to będzie zauważalnie tańsze. Przecież RTX 3060 Ti nie obsługuje najnowszych rozwiązań od Nvidii. Więcej o porównaniu obu kart zielonych możecie przeczytać osobnym artykule.

Który wariant wybrać?

Większość producentów kart graficznych, wprowadza do sprzedaży wiele modeli bazujących na tym samym rdzeniu. Pojawia się zatem naturalne pytanie, który wybrać i czy warto dopłacać do droższych wariantów.

Cóż, odpowiedź nie jest prosta. Zastanówmy się, co oferują nam wyższe modele. Te przeważnie wyposażone są w bardziej rozbudowane systemy chłodzenia, wielokolorowe podświetlenie RGB, czy delikatne podkręcenie częstotliwości rdzenia bądź pamięci. Często w zestawie znajdziemy też takie dodatki jak podpórka pod kartę graficzną. Tylko tyle, albo aż tyle zależy, jak na to patrzymy.

Ukazanie różnicy w cenach na wariantach RTX 3060 Ti

Jeżeli zależy nam na estetyce i wyglądzie nowego GPU, to zapewne wielu z Was, zdecydowałoby się na wersję, która im się będzie podobała. Niektórzy na pewno będą rozważać też wariant, który w testach wypada najlepiej pod względem temperatur, natomiast inni ten najtańszy. Pamiętajcie tylko o jednym, różnice w cenach sięgają często ponad 20%, a to nie przekłada się na wyższą wydajność. Nawet te najtańsze jednostki w grach będą spisywać się niemal tak samo i umożliwią wam przetaktowywanie w celu osiągnięcia wyższej wydajności.

Cena RTX 3060 Ti – przegląd aktualnych ofert

Zebraliśmy oferty z większości dużych sklepów komputerowych i elektromarketów w jednym miejscu, by ułatwić Wam odnalezienie najlepszej oferty skierowanej do Was.

AKTUALIZACJA OFERT 08.06.2023

Najtańsze RTX 3060 Ti znajdziemy w: