Baldur’s Gate w Xbox Game Pass? Wszystko na to wskazuje!

Jesteś fanem klasycznych gier RPG? Wkrótce w ramach Xbox Game Pass powinniśmy zagrać w klasykę gatunku.

Premiera Baldur’s Gate 3 już jutro. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2 połowy tego roku, o ile nie całego 2023. Wiemy jednak, że ze względu na swoje rozmiary, oraz przede wszystkim bardzo zaawansowany system kooperacji, gra nie trafi w najbliższym czasie na konsole Xbox. Powodem jest Xbox Series S, który jest zwyczajnie zbyt słaby na to, aby poradzić sobie z tak zaawansowanym trybem. Przynajmniej na razie. Larian we współpracy z Microsoftem działają w tym kierunku, aby dostarczyć użytkownikom Xboxa swoją najnowszą grę, jednak wiadomo już, że nie nastąpi to w tym roku. Przynajmniej szanse są znikome, a taką informację przekazał Michael Douse, jeden z przedstawicieli studia.

Baldur’s Gate w Xbox Game Pass

Microsoft może jednak szykować niespodziankę, która miałaby nieco załagodzić rany. Jeden z insiderów, który jest mocno związany ze środowiskiem Xboxa przekazał informację, że Baldur’s Gate oraz Baldur’s Gate 2 w odświeżonych edycjach może wkrótce trafić do katalogu Xbox Game Pass. Skąd takie wiadomości? Chodzi o informacje przekazywane za pośrednictwem aplikacji Xbox na urządzenia mobilne. Microsoft jednak jeszcze nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Jest to doskonała wiadomość. Idle Sloth słynie z tego, że jego informacje w dużej większości okazywały się prawdziwe, w związku z czym pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie Microsoftu. Być może zbiegnie się to z oficjalną premierą Baldur’s Gate 3.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.