Co warto wiedzieć przed seansem Awatar: Ostatni władca wiatru? O czym jest nowy serial Netflixa? Kim są jego główni bohaterowie?

Awatar: Ostatni władca wiatru to nowy serial Netflixa, który pojawił się na platformie w czwartek 22 lutego. Pierwszy sezon produkcji liczy 8 odcinków, a wszystkie epizody zostały dodane do serwisu tego samego dnia. Dzieło oparto na kultowej kreskówce Awatar: Legenda Aanga, a w niniejszej publikacji poznacie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące fabuły nowego serialu oraz powiązań między nim i jego animowanym odpowiednikiem.

Fabuła serialu Awatar: Ostatni władca wiatru

W świecie nowe serialu niektórzy ludzie obdarzeni są niezwykłą mocą władania żywiołami: wodą, ziemią, ogniem lub powietrzem. Aang, 12-letni chłopiec z Południowej Świątyni Powietrza, wyróżnia się spośród nich. Jest Awatarem – jedyną osobą zdolną do kontrolowania wszystkich czterech żywiołów. Na jego barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność – musi zaprowadzić pokój na świecie, który cierpi pod okupacją Narodu Ognia.

Wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, Katarą i Sokką, Aang wyrusza w niebezpieczną podróż, by nauczyć się panować nad żywiołami i wypełnić swoje przeznaczenie. Głównym bohaterom towarzyszy także stworzenie będące przyjacielem Awatara, czyli Appa. Więcej informacje na temat fabuły 1. sezonu oraz ewentualnej kontynuacji produkcji znajdziecie na 3D-Info.

Najważniejsi bohaterowie serialu Awatar: Ostatni władca wiatru

Serial Netflix Awatar
  • Aang: mag powietrza z Południowej Świątyni Powietrza. Jest Awatarem, czyli jedyną osobą, która może władać wszystkimi czterema żywiołami: powietrzem, wodą, ziemią i ogniem.
  • Katara: dziewczynka z Plemienia Wody, która jest ostatnim magiem wody w swoim plemieniu.
  • Sokka: brat Katary, który jest wojownikiem Plemienia Wody. Także towarzyszy Aangowi w jego misji.
  • Wujek Iroh: Mądry i dobroduszny mentor Zuko, który jest również generałem Narodu Ognia.
  • Zuko: książę Narodu Ognia, który został wygnany przez swojego ojca, Ozaia.
  • Toph: dziewczynka z Królestwa Ziemi, która jest mistrzynią magii ziemi.
  • Azula: księżniczka Narodu Ognia i siostra Zuko.

Różnice między kreskówką, a jej aktorską adaptacją

Zdecydowanie najważniejszą różnicą między nowym serial, a jego animowanym odpowiednikiem będzie zrezygnowanie z tzw. Komety Sozina, która przelatuje blisko ziemskiej atmosfery raz na sto lat. Obecność przytaczanego ciała niebieskiego sprawia, że magowie ognia stają się silniejsi, ponieważ są w stanie czerpać jego energię.

Wiedza o zbliżającej się komecie jest motorem napędowym działań Aanga oraz jego przyjaciół w kreskówce. Stanowi ona również pewnego rodzaju klepsydrę, która zmusza głównego bohatera do szybkiej nauki kolejnych żywiołów. W serialu Netflixa ten element zostanie usunięty i choć głównym zagrożeniem dla pokoju na świecie nadal będzie klan ognia, to widmo zbliżającej się komety nie będzie już główną motywacją działań Aanga.

fabuła serialu Awatar: Ostatni władca wiatru

Showrunner Albert Kim wyjaśnia, że Kometa Sozina była “tykającym zegarem” w serialu animowanym, ale jej obecność w adaptacji live-action byłaby problematyczna ze względu na wiek aktorów. Zdecydowano się więc na jej usunięcie z pierwszego sezonu, aby dać twórcom więcej elastyczności w kształtowaniu historii.

Twórca przyznaje również, że autorzy serialu brali pod uwagę wiek aktorów podczas castingu. Gordon Cormier, który gra Aanga, miał 11 lat podczas castingu, a teraz ma 14. Kiawentiio (Katara) dołączyła do obsady w wieku 14 lat i teraz ma 17. Aby uniknąć problemów z ciągłością w przyszłych sezonach, twórcy postanowili przyspieszyć nieco rozwój postaci.

Pozostałe dzieła ze świata serialu Awatar: Ostatni władca wiatru

  • Awatar: Legenda Aanga (3 sezony) | Dostępna na: Netflix
  • Legenda Korry (4 sezony) | Dostępna na: Netflix
  • Film Ostatni Władca Wiatru (2010 rok) | Dostępne wypożyczenie: Apple TV+, Prime Video