PKO BP oferuje nową usługę – ile kosztuje dodatkowe zabezpieczenia swojego konta? Na czym polega funkcja Bezpiecznie w Internecie?

Bezpieczeństwo w sieci stało się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni bardzo modnym tematem. Powodem wzmożonej aktywności wokół omawianej frazy są z całą pewnością minione wybory parlamentarne (a w szczególności dziwne sms-y, które część obywateli odbierała na kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem) oraz głośno komentowana afera z popularnymi polskimi youtuberami w roli głównej (mowa oczywiście o Pandora Gate).

Dodatkowo w minionym tygodniu sporo właścicieli polskich numerów telefonu odebrało dość dziwnie wyglądającą wiadomość, której treść sugerowała konieczność przedłużenia ważności swojego Profilu Zaufanego. Jestem przekonany, że znaczna część użytkowników uznała tego sms-a za zwykłe oszustwo i próbę wyłudzenia danych osobowych. Tymczasem okazuje się, że wiadomość była prawdziwa i faktycznie pochodziła od oficjalnych rządowych organów.

Wiadomość SMS

Więcej informacji na temat samego sms-a (a także dogłębną analizę jego treści) znajdziecie na oficjalnej stronie Orange Polska. Ja jednak chciałbym się skupić na rosnącym zainteresowaniu kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem oraz usługami dużych podmiotów (takich jak np. banki), które coraz częściej uruchamiają własne usługi w tym segmencie branży.

Na co mogą liczyć użytkownicy usługi Bezpiecznie w Internecie?

Laptop oraz karty kredytowe

PKO BP dodało do swojego portfolio nową usługę, której oficjalna nazwa to Bezpiecznie w Internecie. Oficjalny opis funkcji informuje, że ma ona na celu zmniejszenie ryzyka ataku internetowego oraz wyłudzenia lub kradzieży danych. Wśród benefitów, na które mogą liczyć jej klienci, znajdują się:

  • ochrona płatności i przelewów w Internecie przed kradzieżą lub wyłudzeniami,
  • ochrona plików oraz danych przed atakami hakerów czy wirusów,
  • wsparcie ekspertów z CyberPomocy w sytuacji wycieku informacji prywatnych,
  • funkcja pełnej prywatności w sieci dzięki VPN,
  • szyfrowane przechowywanie haseł i zaawansowany antywirus,
  • opcja ochrony dzieci w sieci dzięki limitom czasu spędzanego przed ekranem oraz filtrom nieodpowiednich treści.

W celu skorzystania z usługi należy ją oczywiście najpierw opłacić (cennik znajduje się w dalszej części artykułu), a następnie zainstalować aplikację, do której link otrzymamy przy pomocy sms-a. W kolejnym kroku użytkownik może wskazać urządzenie, które ma być chronione przez funkcję Bezpiecznie w Sieci.

Ile kosztuje funkcja Bezpiecznie w Internecie?

Laptop z kartą kredytową

Omawianą usługę można zakupić z poziomu przeglądarki internetowej (strona iPKO). Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta, a następnie w polu oznaczonym przy pomocy lupy (miejsce do wyszukiwania informacji) wpiszesz nazwę funkcji, czyli “Bezpiecznie w Internecie”.

  • Bezpiecznie w Internecie (1 adres e-mail oraz 1 urządzenie) | Cena: 4.99 zł/miesiąc
  • Bezpiecznie w Internecie Plus (2 adresy e-mail oraz 2 urządzenia) | Cena: 6.45 zł/miesiąc

Na ten moment bank PKO BP oferuje oferuje dwa warianty dodatkowych zabezpieczeń, których cena zależy od ilości chronionych urządzeń. Nie są to przesadnie wygórowane kwoty, a więc być może część użytkowników zainteresuje się nową usługą banku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie PKO BP.