Co oglądać w Halloween na Netflix? Oto najlepsze horrory

Sprawdź, jakie horrory znajdują się na platformie Netflix. Wybrałem te najlepsze, które uświetnią twój wieczór Halloween.

Horror to jeden z tych gatunków, które można kochać lub nienawidzić. Tutaj nie można być obojętnym. Człowiek albo lubi się bać, albo nie. Jest to też gatunek, wewnątrz którego możemy znaleźć bardzo różne odmiany. Opowieści o duchach, zombie, potworach czy też demonach skrywających się wewnątrz ludzkiej psychiki potrafią nie raz wywołać u nas gęsią skórkę lub uśmiech politowania. Ja w tym zestawieniu skupiłem się przede wszystkim na tych pierwszych. Na horrorach, które potrafią przestraszyć i są najlepszymi w swoim gatunki.

Najlepsze horrory Netflix 2023

Na platformie Netflix znajdziemy mnóstwo filmów i seriali, które mają wiele wspólnego z grozą i horrorem. Nie bójmy się jednak stwierdzenia, że nie wszystkie są dobrymi produkcjami. Ja postanowiłem wybrać te najlepsze, które straszą, niepokoją i zostają z widzem na dłużej. Zapraszam na wspólną podróż po najskrytszych i najbardziej przerażających koszmarach.

Konferencja

Grupa pracowników administracji publicznej, którzy określani są mianem dziwaków, postanawia zorganizować spotkanie integracyjne. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to najlepsza impreza, na jakiej w życiu byli. Co więcej, wpadają w śmiertelne niebezpieczeństwo, kiedy zaczyna ich atakować tajemniczy, zamaskowany zabójca.

The Deep House

Pewna para eksploratorów postanawia zbadać dom, który znajduje się na dnie jeziora. Decydując się na tę przygodę nie są jednak świadomi zbrodni, jakie zostały tam popełnione. Teraz to oni mogą stać się ofiarami.

Nie Oddychaj

W pierwszej części filmu Nie oddychaj, poznaliśmy historię grupki młodych ludzi, którzy postanawiają włamać się do pewnego domu. Mieszka tutaj niewidomy, starszy człowiek, więc wydaje im się, że będzie to łatwy skok. Okazuje się jednak, że mieszka tutaj weteran wojenny, którego instynkt przetrwania jest ogromny. Szybko łowcy zmieniają się w zwierzynę.

W drugiej części zobaczymy, jak nasz bohater uczy sztuki przetrwania swoją córkę. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć w postaci tajemniczego nieznajomego. Oboje wpadają w zasadzkę, która może kosztować ich życie.

Nie ma tutaj co prawda duchów, demonów, nawiedzeń czy innych mrocznych stworzeń. Mamy za to do czynienia z kawałkiem solidnego slashera.

Blair Witch Project

Blair Witch Project to już klasyka wśród horrorów. Film opowiada historię trójki studentów, którzy z kamerą wyruszają do lasu w poszukiwaniu wiedźmy. Jak możemy się domyślać, wszyscy zaginęli. Można śmiało powiedzieć, że Blair Witch Project zapoczątkowało i spopularyzowało nurt found footage. Polega on na opowiadaniu historii na podstawie znalezionych materiałów filmowych. Gdyby nie ta produkcja, być może nigdy nie obejrzelibyśmy takich rzeczy jak Paranormal Activity czy REC.

Powrót klątwy

Niech nie zmyli was tytuł. Nie jest to kolejna część serii Klątwa, która swoje najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Powrót klątwy to przerażająca opowieść o kobiecie, która przed kilkoma laty dopuściła się religijnego tabu i teraz ponosi tego konsekwencje. Co więcej, ponosi je również jej córka. Teraz na barkach matki spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo rodziny. Muszę przyznać, że Powrót Klątwy to jeden z najbardziej przerażających horrorów, jakie oglądałem na Netflixie. Niektóre sceny do dziś mam wyryte w pamięci. POLECAM!

Rytuał

Rytuał opowiada historię grupy przyjaciół, która wybrała się na wędrówkę po szwedzkich górach. Chcieli w ten sposób uhonorować pamięć zmarłego przyjaciela, który marzył o takiej przygodzie. Niestety szybko okazuje się, że umiejętności obozowania w trudnych warunkach to nie jest rzecz, na której znają się najlepiej. Kiedy jeden z członków grupy skręca kostkę, reszta postanawia udać się na skróty przez las, w którym szybko tracą orientację. Zagubiona ścieżka to jednak niejedyne zagrożenie, które czai się w leśnych ostępach.

The Eye

Na platformie Netflix dostępna jest amerykańska wersja azjatyckiego hitu. Film The Eye opowiada o kobiecie, która przez wiele lat była niewidoma, jednak udało się w jej przypadku dokonać przeszczepu, dzięki czemu odzyskała wzrok. Początkowo cieszyła się z tego faktu, jednak po pewnym czasie błogosławieństwo stało się przekleństwem. Kobieta zaczęła widywać dziwne rzeczy i zjawy. Postanawia dowiedzieć się, kim był człowiek, od którego otrzymała nowe oczy. Nie jest to jednak takie proste, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Slender Man

Slender Man to postać, która od lat straszyła w amerykańskich podaniach ludowych. Film opowiada o historii czterech młodych uczennic, które przystępują do rytuału mającego na celu zdemaskowanie i ujawnienie tożsamości “potwora”. W pewnym momencie jedna z nich znika w tajemniczych okolicznościach. Teraz boją się, że ich koleżanka mogła paść ofiarą Slender Mana.

Nie słuchaj ich

Daniel i Sara wprowadzają się wraz z synem do nowego domu. Eric od samego początku czuje, że coś tutaj jest nie tak. W nowym miejscu nie czuje się dobrze. Co więcej, zaczyna słyszeć tajemnicze głosy. Rodzice nie dają wiary tym rewelacjom. Jednak po tragicznej śmierci Erica, jego ojciec w radiu zaczyna słyszeć głos syna. Postanawia zwrócić się o pomoc do badacza zjawisk paranormalnych.

Zbaw nas ode złego

Ralph Sarchie od lat pracuje w nowojorskiej policji. Teraz prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Bardzo ciężko jest mu znaleźć punkt zaczepienia i jakiekolwiek racjonalne wyjaśnienia. W pracy pomaga mu ekscentryczny ksiądz, który twierdzi, że w to wszystko zamieszane są zjawiska nadprzyrodzone.

Przywilej

18-letni Finn wiele lat temu stracił siostrę. Do tej pory jego życiu towarzyszy trauma. Praktycznie nie ma nocy, żeby nie dręczyły go koszmary i demoniczne wizje. Rodzina twierdzi, że to wszystko spowodowane jest wydarzeniami z przeszłości. Kiedy zjawiska przybierają na sile, Finn nie może już dłużej udawać, że to wszystko dzieje się tylko w jego głowie. Razem ze swoją przyjaciółką postanawia odkryć mroczny sekret, który skrywa jego rodzina.

Dziewiąte wrota

Dziewiąte wrota to film, który jest adaptacją książki Klub Dumas autorstwa Arturo Perez-Reverte. Boris Balkan to kolekcjoner starych książek. Jego zbiory charakteryzują się tym, że traktują o jednym temacie – szatanie. Wchodzi w posiadanie jednego z trzech istniejących egzemplarzy księgi Dziewięć Wrót Królestwa Cieni. Chcąc mieć pewność, że to oryginał zleca Deanowi Corso, specjaliście od starych ksiąg, porównanie go z dwoma pozostałymi. Zanim wyrusza do Europy w ramach zlecenia, wokół niego zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Co więcej, tajemnicza śmierć przyjaciela, który podjął się przechowania księgi sprawia, że Corso zaczyna się zastanawiać, czy kontynuować prace. Zleceniodawca jest jednak bardzo szczodry. W roli głównej występuje Johny Depp.

Zobacz też, jakie horrory możesz obejrzeć na platformie HBO Max.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.