Sprawdź, jak będzie wyglądał nowy Galaxy S24 Ultra! Jakich zmian w designie należy się spodziewać?

Galaxy S24 Ultra trafi do sprzedaży w połowie obecnego miesiąca, a dokładna data premiery urządzenia to środa – 17 stycznia. Mimo iż do pokazu smartfonu zostało jeszcze kilka dni, to jak dotąd wiemy na jego temat już niemalże wszystko. W niniejszej publikacji znajdziesz kluczowe informacje dotyczące designu tegorocznego modelu Ultra.

Galaxy S24 otrzyma bliźniaczy design do swojego poprzednika

W kwestii designu Samsung od kilku lat stawia na te same, sprawdzone rozwiązania, które na przestrzeni ostatnich modeli z serii Galaxy S doprowadziły do unifikacji jego topowych smartfonów. Premiera Galaxy S24 Ultra nie będzie więc wiązała się z żadnymi rewolucyjnymi zmianami i nowościami w kontekście konstrukcji flagowca. Użytkownicy ponownie otrzymają prostokątną bryłę, na której froncie umieszczony zostanie duży ekran o przekątnej 6.8-cala.

Plecki smartfonu po raz kolejny zostaną wzbogacone o zestaw obiektywów wtopionych w jego obudowę. To rozwiązanie konstrukcyjne pojawiło się w portfolio Samsunga podczas premiery zeszłorocznego Galaxy S23 i od tamtego czasu zdążyło zagościć na niemalże do wszystkich urządzeniach koreańskiej marki. Mam więc na myśli zarówno średniopółkowe modele, takie jak chociażby Galaxy S23 FE, jak i nieco tańsze telefony dla mniej wymagających użytkowników, jak np. Galaxy A54.

Większość wstępnych spekulacji sugeruje również, że smartfon otrzyma cieńsze ramki od swojego poprzednika, a cała konstrukcja będzie lżejsza dzięki zastosowaniu alternatywnych materiałów do jej budowy (tytan). Zmianie nie ulegnie natomiast wielkość baterii (5000 mAh), co niemalże na pewno wynika z obecności kieszeni na rysik S Pen.

W jaki wersjach kolorystycznych urządzenie pojawi się w sprzedaży?

Galaxy S24 Ultra design

W sieci pojawiły się także wstępne spekulacje sugerujące w jakich wersjach kolorystycznych model Galaxy S24 Ultra trafi do sprzedaży. Co ciekawe patrząc na rozwiązania zaproponowane przez Samsunga szybko dojdziemy do wniosku, że są one bliźniaczo podobne do barw w jakich zadebiutował iPhone 15 Pro. W tym przypadku także otrzymamy stonowane kolory obudowy, których wykończenie ma bezpośrednio nawiązywać do materiałów wykorzystanych przy jej konstrukcji (czarny tytan, szary tytan, fioletowy tytan, żółty tytan) .