Amazfit Bip 5 w sprzedaży. Nowy model łączy w sobie cechy smartwatcha i opaski sportowej

Zegarki marki Amazfit należą w mojej opinii do najciekawszych sportowych smartwatchów na rynku. W poprzednim roku miałem okazję testować dwa modele omawianego producenta (T-Rex 2 oraz GTS 4) i muszę przyznać, że oba zrobiły na mnie świetne wrażenie.

W kwestii sportowych zastosowań były to po prostu urządzenia kompletne, którym nie brakowało dokładnego systemu GPS, bardzo wytrzymałych baterii oraz rozbudowanych trybów sportowych. Jestem też fanem aplikacji Zepp OS, czyli programu od marki Amazfit, w którym gromadzone są wszystkie dane zbierane przez zegarek.

Muszę jednak przyznać, że model GTS 4 byłby dzisiaj moim ulubionym smartwatchem, gdyby nie jedna drobna wada – urządzenie nie posiada wbudowanych płatności NFC. Zdaję sobie sprawę z tego, że przytaczana opcja nie jest koniecznością w sportowych zegarkach, ale jednocześnie jej brak bywał dla mnie boleśnie odczuwalny. Na szczęście Amazfit nie zwalnia tempa i tym razem prezentuje model, który łączy w sobie cechy smartwatcha oraz opaski do aktywności fizycznej.

Amazfit Bip 5 najważniejsze funkcje

Amazfit Bip 5

Amazfit Bip 5 otrzymał zdecydowanie większy wyświetlacz od swojego poprzednika. Model Bip 3 Pro oferuje ekran o przekątnej 1.69-cala, podczas gdy jego następca został wyposażony w panel o rozmiarze 1.91-cala. To właśnie ten element konstrukcji urządzenia sprawia, że balansuje on na granicy bycia sportową opaską oraz smartwatchem.

Amazfit Bip 5 ma być pierwszym modelem w swojej serii, który otrzyma dostęp do oprogramowania Zepp OS. Przyznam, że ze wszystkich nowości zapowiadanych w ramach premiery opaski, to właśnie ta wzbudza moje największe zainteresowanie. Uważam bowiem, że solidna aplikacja na telefon wyraźnie poprawia komfort korzystania ze smartwatcha i ułatwia przeglądanie zgromadzonych przez niego danych.

Model Bip 5 zostanie wyposażony w połączenia telefoniczne Bluetooth oraz rozbudowane funkcje zdrowotne i sportowe. Część użytkowników może również zainteresować obecność asystenta głosowego Amazon Alexa (niestety brak dostępu do analogicznego asystenta od marki Google).

Amazfit Bip 5 – cena

Amazfit Bip 5 zadebiutuje w cenie wynoszącej 399 złotych, a więc będzie on stanowił atrakcyjną propozycję dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportowymi smartwatchami. Urządzenie nie trafiło jeszcze na oficjalną polską stronę producenta, ale prawdopodobnie pojawi się na niej w ciągu najbliższych dni.

Zegarek będzie można także zakupić w popularnych polskich sklepach z elektroniką (np. Media Expert).

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.