Xiaomi 13T Pro zadebiutuje w tym roku! Smartfon z 12 GB RAM i Dimensity 9200 Plus

Muszę przyznać, że po ostatnich testach Xiaomi 13 zacząłem zdecydowanie mocniej kibicować tej marce. Flagowiec, którego miałem okazję zrecenzować, okazał się bowiem nie tylko genialnym telefonem do zdjęć, ale i urządzeniem, w którym nie brakowało mi praktycznie niczego.

W poprzednim roku sprawdzałem również jeden z modeli oznaczonych literką T (Xiaomi 12T), a więc zapowiedź jego następcy, a jednocześnie rozszerzenia serii z numerem 13, momentalnie wzbudziła moje zainteresowanie. Na wstępie warto zaznaczyć, że Xiaomi 13T Pro spokojnie można określić mianem flagowca.

Smartfon prawdopodobnie będzie równie drogi co podstawowe modele z serii “13” i jestem niemalże pewien, że zadebiutuje on w kwocie przekraczającej 4000 złotych. Opieram się w tym miejscu zarówno na przeciekach, które trafiły wcześniej do sieci, jak i obserwacjach całej branży oraz cenie poprzedniego modelu z linii oznaczonej literką “T” (Xiaomi 12T Pro kosztował 3999 złotych w dniu swojej premiery).

Kiedy premiera Xiaomi 13T Pro?

Xiaomi 13T Pro ma zostać zaprezentowany 1 września. Premiera urządzenia nastąpi więc wkrótce, a dodatkowo cieszy mnie to, że smartfon zadebiutuje dokładnie w tym samym czasie także na rynku globalnym. Oznacza to, że europejscy użytkownicy nie będą musieli czekać kilku miesięcy na pokaz telefonu, który wcześniej trafił już do sprzedaży w Azji.

Nowości w Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 12T Pro

Najbardziej intrygującą zmianą w nowym smartfonie Xiaomi będzie zastosowanie procesora MediaTek Dimensity 9200 Plus. Poprzednia wersja urządzenia była oparta na jednostce marki Qualcomm (Snapdragon 8 Plus Gen 1), ale azjatycki producent najwyraźniej zdecydował się na zmiany w serii wydawanych jesienią telefonów.

Pod kątem wydajności Xiaomi 13T Pro ma dorównywać topowym flagowcom pozostałych marek, a więc na pokładzie znajdziemy 12 GB pamięci RAM (LPDDR5X) oraz nawet do 1 TB przestrzeni dyskowej (wykonanej w technologii UFS 4.0). Wśród wczesnych przecieków na temat urządzenia znalazły się również informacje, które sugerują, że otrzyma on wyświetlacz o przekątnej 6.67-cala oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz.