Twisted Metal – co wiemy o szalonym serialu na podstawie kultowej gry na PlayStation? Data premiery, trailer, gdzie obejrzeć

Jeśli lubicie szalone seriale, to z pewnością zainteresuje was Twisted Metal. Produkcja na bazie popularnej gry na konsole PlayStation.

Twisted Metal, czyli co?

Twisted Metal to seria szalonych gier wyścigowych od PlayStation, które bardziej przypominają kultowy Carmageddon niż Gran Turismo. Swoje najlepsze lata cykl ten miał w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku. Wówczas w latach 1995 – 1999 ukazały się, aż 4 gry z serii.

Niestety, kolejne lata nie był już tak udane dla serii. Warto przy tym dodać, że ostatnia część cyklu ukazała się w 2012 roku. Od tamtej pory fani marki nadaremnie czekają na kontynuację. Czas oczekiwania może nam umilić serial telewizyjny o tym samym tytule, który już niebawem będzie miał swoją premierę.

Co wiemy o serialu Twisted Metal?

Serial Twisted Metal ma być możliwie jak najbardziej wierny oryginałowi i oddać ducha szalonych wyścigów. Oficjalny opis serialu brzmi następująco:

Outsider otrzymuje szansę na lepsze życie, ale wpierw będzie musiał dostarczyć tajemniczą paczkę przez postapokaliptyczne pustkowia. Z pomocą uzbrojonego w topór złodzieja samochodów, będzie musiał stawić czoła dzikim maruderom prowadzącym pojazdy zniszczenia i innym niebezpieczeństwom na drodze, w tym obłąkanemu klaunowi, który prowadzi aż nazbyt znajomą ciężarówkę z lodami.

Za produkcję serialu odpowiada doświadczona i utalentowana załoga. Autorami scenariusza są Rhett Reese i Paul Wernik (scenarzyści filmów Deadpool i Zombieland). Głównym twórcą i showrunnerem serialu jest natomiast Michael Jonathan Smith (twórca Cobra Kai).

klaun postać z Twisted Metal

Obsada

Serial Twisted Metal może liczyć nie tylko na doświadczonych twórców, ale i na utalentowaną obsadę, w której znaleźli się m.in.:

  • Anthony Mackie
  • Will Arnett
  • Samoa Joe
  • Thomas Haden Church
  • Stephanie Beatriz
  • Neve Campbell

Trailer

Jak serial o szalonych wyścigach prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć na najnowszym zwiastunie.

Kiedy premiera?

Premiera serialu Twisted Metal odbędzie się już 27 lipca w USA. Poszczególne odcinki będą trwać okoł 30 minut.

Gdzie obejrzeć Twisted Metal? Czy serial będzie dostępny w Polsce?

Za produkcję serialu odpowiada serwis streamingowy Peacock. Niestety, jest on niedostępny w Polsce. Oznacza to, że jedyną możliwością obejrzenia serialu w dniu premiery jest skorzystanie z któregoś z popularnych VPN’ów, aby zmienić lokalizację na tę, w której dostępny jest serwis.

Warto jednak dodać, że obecny już w Polsce serwis streamingowy SkyShowtime udostępnia także produkcje zrealizowane przez Peacock. Możliwe zatem, że w przyszłości będziemy mogli zobaczyć Twisted Metal oficjalnie w Polsce właśnie za pośrednictwem SkyShowtime.