Ekrany imitujące papier to przyszłość urządzeń mobilnych? TCL mocno w to wierzy, dzięki TCL NXTPAPER 11

Na rynku znajdziemy już sporo urządzeń, których ekrany imitują papier. Zaczynając od typowych czytników e-booków, po tablety i elektroniczne notatniki. TCL wierzy w rozwój tej technologii i wprowadza na rynek nowe rozwiązanieTCL NXTPAPER 11.

Z roku na rok coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami przeróżnych urządzeń elektronicznych. Papierową prasę czy książki przenosimy z półek do pamięci smartfonów, tabletów czy też czytników. Co za tym idzie, pojawia się także coraz większa chęć zadbania o swój wzrok. Jak doskonale wiemy, długotrwałe wpatrywanie się w ekrany emitujące niebieskie światło jest bardzo szkodliwe dla naszych oczu.

Na ratunek w takim przypadku przychodzą nam urządzenia, których ekrany imitują papier i tekst pisany atramentem.

Czym jest NXTPAPER od TCL?

Jest to technologia, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji pod względem ekranów imitujących papier. Wkrótce na polskim rynku pojawi się nowe urządzenie, czyli TCL NXTPAPER 11. Jest to 11-calowy tablet, który może pochwalić się ekranem imitującym papier, wyświetlający obraz w pełnej palecie barw. Producent podkreśla także, że wyświetlane treści są bardzo dobrze widoczne nawet wtedy, kiedy patrzymy na nie pod dużym kątem.

TCL NXTPAPER 11

Inżynierom TCL w tym modelu udało się uzyskać obraz jaśniejszy o 150 %, przez co możemy z niego korzystać nawet w mocno oświetlonych miejscach. Znajdziemy tutaj także specjalny tryb korzystania w świetle słonecznym. Na komfort użytkowania zdecydowanie wpływa także możliwość ustawienia temperatury barwowej według własnych preferencji.

Samo wyświetlanie to jednak nie wszystko. Kolejną zaletą wyświetlacza ma być symulowanie wrażeń dotykowych zbliżonych do tradycyjnego pisania. Wraz z tabletem TCL NXTPAPER 11 dostępny będzie rysik T-pen o niskim opóźnieniu, który oferuje 4096-stopniową czułość na nacisk. Korzystanie z tego zestawu ma przypominać pisanie piórem po kartce papieru.

TCL NXTPAPER 11

Firma TCL wierzy, że tego typu ekrany będą przyszłością dla urządzeń mobilnych. David Derrida, Product Director EMEA w TCL Communication, podkreśla, że:

rozwój NXTPAPER 11 nie byłby możliwy bez całkowitego skupienia się na potrzebach użytkowników: Naszym głównym celem jest zaspokojenie zmieniających się wymagań użytkowników, zapewniając im wygodne i bezpieczne korzystanie z urządzenia, które skutecznie wypełnia lukę między tradycyjną książką a najnowocześniejszą technologią. Co więcej, standaryzując i ujednolicając język projektowania, możemy dostosować tę technologię do różnych urządzeń mobilnych, poprawiając ogólną jakość korzystania z urządzeń mobilnych.

TCL NXTPAPER 11 wkrótce będzie dostępny w sieci Orange w cenie 1199 zł. Dokładna data nie jest jeszcze niestety znana.