Szukasz ładowarki do iPhone’a 15 lub iPhone’a 14? Sprawdź, w którym sklepie zapłacisz najmniej

Od kilku lat większość dużych producentów elektroniki nie dołącza do swoich telefonów ładowarek w zestawie. Tyczy się to przede wszystkim flagowych modeli, ale w przypadku Apple spokojnie można mówić o całym portfolio smartfonów. W praktyce oznacza to, że kupując nowego iPhone’a 15 lub iPhone’a 14 w pudełku znajdziecie jedynie sam telefon (ewentualnie z przewodem).

Ten trend w branży technologicznej jest uzasadniany dbałością o ekologię (i być może częściowo tak właśnie jest), ale nie da się zaprzeczyć, że omawiany sposób działania wpływa pozytywnie przede wszystkim na finanse konkretnych producentów. Skoro jednak element ładujący do iPhone’a trzeba dokupić osobno, to w niniejszym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych ofert na przewodowe oraz bezprzewodowe ładowarki do Waszych smartfonów.

Jak wybrać ładowarkę do iPhone’a?

iPhone 15 Pro

Większość smartfonów marki Apple ładuje się z mocą około 20 W. W przypadku tegorocznego iPhone’a 15 maksymalna moc uzupełniania poziomu baterii to 20 W dla bazowych modeli oraz 27 W w przypadku wersji Pro. Dokładnie takie same wartości oferuje zeszłoroczna odsłona urządzenia, czyli iPhone 14 oraz 14 Pro. Jeśli jesteście właścicielami jeszcze starszych smartfonów od Apple, to również zalecam zakup ładowarki oferującej moc 20/25/30 W.

Ładowarki przewodowe do iPhone’a

iphone 14 Pro

Poniżej znajdziecie aktualne ceny ładowarek do smartfonów Apple, jednak przed samym zakupem warto sprawdzić czy do zestawu z urządzeniem sklep dołącza także przewód (oczywiście jeśli takowego nie posiadacie). Należy również zwrócić uwagę na port, który znajduje się w Waszych iPhone’ach. Zdecydowana większość flagowców amerykańskiej marki posiada złącze typu Lightning, jednak tegoroczne modele (oznaczone numerem 15) zostały wyposażone w port USB-C.

Najtańsze ładowarki bezprzewodowe do iPhone’a

iPhone 15 Pro

Ładowanie bezprzewodowe znajduje się we wszystkich nowych flagowcach popularnego producenta elektroniki. Należy jednak pamiętać, że funkcja została dodana do telefonów Apple dopiero podczas premiery iPhone’a 8, a więc starsze modele nie będą jej oferować.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.