Rejestrowanie obrazu z 32 kamer jednym urządzeniem? Tak, to możliwe dzięki TP-Link VIGI NVR4032H

TP-Link znany i ceniony dostawca sprzętu sieciowego dodał właśnie do swojej oferty nowy rejestrator video – VIGI NVR4032H. Może on obsłużyć równocześnie obraz z aż 32 kamer, przez co idealnie sprawdzi się w systemie monitoringu CCTV w dużych firmach.

Z wielu zalet systemu VIGI NVR4032H, na pewno można też wskazać łatwość rozbudowy. Do przechowywania materiałów wideo uzyskanego z kamer, rejestrator korzysta ze standardowych dysków twardych SATA.  Przez co w łatwy sposób można zamontować w rejestratorze nawet cztery nośniki o pojemności do 10 TB każdy. Gwarantuje to bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych.  Dwa gigabitowe porty Ethernet zapewniają większą stabilność połączenia sieciowego i nieprzerwaną pracę urządzenia. Standard kompresji H.265+ ogranicza nadmierne wykorzystanie przepustowości sieci i zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej. Samo urządzenie może pochwalić się wysoką przepustowością, co zapewnia zarządzanie maksymalnie 32 kamerami o jakości HD.

Rejestrator VIGI NVR4032H

Nie będziemy mieli też problemu z podłączeniem urządzenia do zewnętrznego ekranu dzięki wbudowanemu wyjściu HDMI. To zapewnia obsługę dla klasycznych ekranów VGA jak i telewizorów i ekranów 4K. Biorąc pod uwagę, że VIGI NVR4032H może dekodować do 16 streamów o rozdzielczości 2Mpx każdy. Zapewnia to wręcz idealna jakość podglądu, gdzie będziemy w stanie zaobserwować nawet najdrobniejszy szczegół. Wbudowany głośnik pozwoli odsłuchiwać także dźwięk z nagrań.

Urządzenie działa w trybie Plug&Play – automatycznie wykrywa kamery VIGI i adaptuje konfigurację do współpracy z nimi. VIGI NVR4032H uzupełnia system do monitoringu od TP-Link, w skład którego wchodzą m.in. wewnętrzne kamery typu turret (np. VIGI  C440) oraz zewnętrzne urządzenia typu bullet (np. VIGI C340), ale  – co ważne – jest  także w pełni zgodny ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje z kamerami różnych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu.

Rodzina urządzeń TP-link Vigi

VIGI NVR4032H pozwala na monitorowanie zdalne P2P, dzięki chmurze TP-Link ID i mobilnej aplikacji VIGI dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Rejestrator VIGI objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta. Zakup urządzenia to wydatek
ok. 2500 zł.