Red Dead Redemption remaster jednak powstaje?! Zapowiedź już w przyszłym miesiącu? Sprawdź, co wiemy o nowej wersji klasyka

Choć jest to sporym zaskoczeniem, to coraz więcej wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy remaster kultowego Red Dead Redemption. Wreszcie gracze PC-towi będą mogli zapoznać się z jedną z najlepszych gier w historii.

Na Dziki Zachód powrócimy w Red Dead Redemption?

Ciekawe wieści przekazał nam leakster o pseudonimie videotechx, który słynie z dostarczania wiarygodnych informacji na temat gier i działań studia Rockstar Games. Dotarł on do informacji, według których firma Take-Two – wydawca gier “gwiazd rocka”, planuje do końca marca 2024 wydać dwie gry, które będą nowymi wersjami wcześniej wydanych tytułów. Wielce prawdopodobne, że jedną z tych gier będzie remaster Red Dead Redemption. Choć wydawało się, że ten projekt został uśmiercony, zanim został oficjalnie zapowiedziany, to według najnowszych informacji zespół pracujący nad odświeżeniem kultowego tytuł dostał po prostu dodatkowy czas na jego dopieszczenie.

Co jeszcze przemawia za powrotem Red Dead Redemption? Przede wszystkim pojawienie się gry w rejestrach Koreańskiego Komitetu ds. Oceny i Administracji Gier. Co warto podkreślić, trafiają tam tylko te gry, które niebawem zadebiutują na koreańskim rynku (dotyczy to również odświeżonych wydań starszych tytułów). Dodatkowo nowy wpis związany z Red Dead Redemption pojawił się tam 15 czerwca 2023 r.

To jednak nie wszystko, dowiedzieliśmy się również, co może nam zaoferować remaster Red Red Redemption.

Postać z gry red dead redemption na koniu

Red Dead Redemption remaster — na jakie zmiany możemy liczyć?

Red Dead Redemption, oryginalnie zostało wydane w 2010 roku, a przez lata uzyskało status jednej z najbardziej cenionych gier w historii. Akcja gry toczy się na amerykańskim dzikim zachodzie w początkach XX wieku i skupia się na historii byłego przestępcy, Johna Marstona, który próbuje odkupić swoje grzechy, wplątując się przy tym w polityczne intrygi i walki gangów.

Według doniesień, remaster Red Dead Redemption ma wprowadzić szereg ulepszeń, aby zapewnić graczom jeszcze lepsze doświadczenia. Przede wszystkim grafika ma być znacznie poprawiona, a modele postaci i otoczenia mają zostać zaktualizowane do obecnych standardów. Oczekuje się również, że remaster będzie obsługiwał rozdzielczość 4K i możliwość grania w 60 klatkach na sekundę

Jednak to nie wszystko, niektóre spekulacje wskazują, że do gry może trafić nowa zawartość w postaci dodatkowych misji, zadań pobocznych, a nawet trybu multiplayer. Nie brakuje również teorii, mówiących o tym, że Rockstar chce wydać w jednym wydaniu odświeżone Red Dead Redemption i Red Dead Redemption 2. Pozwoliłoby to graczom na poznanie kompletnej historii za jednym zamachem (RDR 2 jest bowiem prequelem RDR 1). W tym przypadku Red Dead Redemption 2 producent ma mocno ułatwioną sprawę, gra wciąż wygląda znakomicie, a na konsolach do pełni szczęścia brakuje tylko wsparcia dla 60 klatek na sekundę.

pojedynek rewolwerowców w red dead redemption

Co ciekawe, Red Dead Redemption nigdy nie trafiło na PC. Nadchodzący remaster będzie zatem dla wielu graczy pierwszą okazją do zapoznania się z jedną z najlepszych gier w historii.

Kiedy możemy liczyć na premierę Red Dead Redemption remaster?

Jak już wspomniałem, Take-Two szykuje się do dwóch premier do końca marca 2024 roku. Według licznych plotek, do prezentacji Red Dead Redemption remaster dojdzie już w przyszłym miesiącu. Tak się ciekawie składa, że w dniach 23-27 sierpnia odbędą się największe europejskie targi gamingowe Gamescom 2023. Możliwe zatem, że to właśnie w Kolonii zobaczymy odświeżoną wersję klasyka.