PS5 – gdzie kupić konsolę Sony najtaniej? Przegląd promocji na PlayStation 5

Gdzie najtaniej kupić konsolę PS5? Sprawdzamy oferty polskich sklepów i podpowiadamy gdzie kupić PlayStation 5 w najlepszej cenie w 2023 roku.

PlayStation 5 jest z nami już niemal trzy lata. Niestety, przez większość tego czasu konsola była niezwykle trudno dostępna. Złożyło się na to kilka czynników, jak problemy z dostępnością półprzewodników, pandemia COVID-19 czy wreszcie ogromne zainteresowanie i zapotrzebowanie na konsolę PS5 wśród graczy. W ostatnich miesiącach dostępność najnowszej konsoli Sony znacznie się poprawiła, możliwe jest już nawet znalezienie w polskich sklepach „gołej” konsoli PlayStation 5, bez gier czy akcesoriów w zestawie. Ile trzeba jednak zapłacić obecnie za najnowszy sprzęt Sony?

PS5 – cena konsol

Sony zdecydowało, że już w dniu premiery zaoferuje nam dwie wersje konsoli: PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition. Różnią się one jedynie napędem Blu-ray – wersja Digital go nie posiada. Możemy na niej grać tylko w gry zakupione w sklepie cyfrowym PS Store.

Standardowe wydanie PlayStation 5 (z napędem Blu-ray) wyceniono pierwotnie na 2299 złotych, jednak Sony zdecydowało się podnieść cenę konsoli i obecnie cena producenta wynosi około 2600 złotych.

W dniu premiery, w przypadku modelu PS5 Digital mogliśmy liczyć na cenę na poziomie 1849 złotych. Niestety, podwyżka dotknęła również ten wariant i obecnie chcąc kupić Digital Edition musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie co najmniej 2149 złotych.

Podwyżki odbiły się na cenach PS5 w polskich sklepach. Obecnie bardzo trudno jest znaleźć konsolę w cenie sugerowanej przez producenta. Co więcej, na naszym rynku wciąż dominują zestawy (gra + akcesoria).

Konsola PS5 wraz z akcesoriami

Chcąc pomóc wam w zakupach i polowaniu na PS5, zebraliśmy dla was najciekawsze i najbardziej aktualne oferty, promocje i okazje na konsolę Sony w polskich sklepach.

Gdzie kupić PS5 tanio? Najlepsze promocje i okazje na PlayStation 5 (z napędem Blu-ray)

Poniżej znajdziecie najlepsze oferty i okazje w polskich sklepach na standardowe wydanie konsoli PS5 (z napędem Blu-ray).

Gdzie kupić PS5 Digital Edition? Najlepsze okazje

Poniżej znajdziecie najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach na PS5 Digital Edition (bez napędu Blu-ray).

PlayStation VR2 – gdzie kupić najtaniej?

Jak mówimy o konsolach, to warto przyjrzeć się również polskim cenom gogli VR najnowszej generacji od Sony. Możemy potwierdzić, że obecnie to jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku, choć dość kosztowne.

Specyfikacja i możliwości PS5

Jeśli dopiero planujecie kupić PlayStation 5, to musicie wiedzieć, że obecnie (obok Xbox Series X) jest to najmocniejsza konsola do gier na rynku. Już specyfikacja PS5 pokazuje dobitnie, że mamy do czynienia z topowym sprzętem.

 • CPU: 8-rdzeniowy, 3,5 GHz (zmienna częstotliwość), zmodyfikowana architektura Zen 2
 • GPU: 10,28 TFLOPS, 36 CUs (2,23 GHz, zmienna częstotliwość), zmodyfikowana architektura RDNA 2
 • Pamięć operacyjna: 16 GB GDDR6/256-bit
 • Przepustowość pamięci: 448 GB/s
 • Pamięć wewnętrzna: dedykowany dysk SSD 825 GB
 • Przepustowość I/O (wejście/wyjście): 5.5 GB/s (surowa), 8-9 GB/s (skompresowana)
 • Możliwość rozszerzenia pamięci: dysk SSD (NVMe)
 • Pamięć zewnętrzna: wsparcie dla dysków HDD poprzez USB, dysk optyczny: 4K UHD Blu-Ray (nie dotyczy Digital Edition)

PlayStation 5 jest zatem w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Z oficjalnych danych wynika, że konsola obsługuje również rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę i maksymalnie w rozdzielczości 8K. Należy jednak podkreślić, że liczba produkcji umożliwiających zabawę w takiej jakości jest znikoma (w przypadku rozdzielczości 8K jest to zaledwie jeden tytuł — The Touryst).

Ogromną rolę w PS5 odgrywa również dysk SSD z autorskimi rozwiązaniami producenta, który jest w stanie znacznie skrócić wszelkie ekrany ładowania.

PS5 to jednak nie tylko moc obliczeniowa. Japoński producent zadbał również o ciekawe i nowatorskie rozwiązania w kwestii dźwięku i sterowania. Wyróżnia się tu szczególnie kontroler DualSense, który nie tylko imponuje designem, ale również rozwiązaniami. Technologia haptyczna zastąpiła standardowe wibracje, dzięki czemu każdy ruch i reakcja postaci są bardziej odczuwalne. Adaptacyjne spusty sprawiają z kolei, że w zależności od wykonywanej akcji musimy włożyć inną siłę w nacisk na przycisk kontrolera. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak mocno zwiększa to immersję podczas rozgrywki.

PlayStation 5 zostało wyposażone również w autorski system audio, który zapewnia wysokiej jakości dźwięk 3D, w każdej grze dostępnej na konsoli. Jak przełoży się to na wrażenia z rozgrywki? Tak nową technologię dźwięku wyjaśnia główny architekt systemu PS5 – Mark Cerny:

​​W dzisiejszych grach deszcz to prosty pojedynczy dźwięk, ale dzięki technologii PS5 gry będą mogły symulować dźwięk i lokalizację pojedynczych kropel deszczu podczas ulewy.

Najlepsze gry na wyłączność PS5. W to trzeba zagrać

Nie od dziś wiadomo, że decyzję o kupnie danej konsoli najczęściej podejmujemy na bazie dostępnych na niej gier. Sprzęt Sony pod tym względem nie rozczarowuje. Regularnie otrzymujemy znakomite gry na wyłączność PlayStation 5. Jeśli lubicie rozbudowane produkcje z myślą o solowej rozgrywce, to obecnie trudno znaleźć konkurencję dla PS5. Już teraz możecie zagrać m.in. w:

 • Demon’s Souls
 • Final Fantasy 16
 • Final Fantasy 7 Remake: Intergrade
 • Forspoken
 • God of War Ragnarok
 • Gran Turismo 7
 • Horizon Forbidden West
 • Marvel’s Spider-Man Remastered
 • Ratchet & Clank: Rift Apart
 • Returnal
 • The Last of Us Part 1

Czy warto kupić PS5 w 2023 roku? Tak, szczególnie jeśli interesują was takie tytuły jak Marvel’s Spider-Man 2 czy Final Fantasy VII Rebirth, które trafią na wyłączność PlayStation 5 w nadchodzących miesiącach.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.