Oppenheimer – gdzie i kiedy obejrzeć online na VOD?

Zastanawiasz się, gdzie i kiedy będzie można obejrzeć film Oppenheimer na VOD? Sprawdzamy.

Oppenheimer od Christophera Nolana określany jest mianem jednego z najlepszych filmów tego roku. Co więcej, mówi się, że to obraz, który każdy powinien zobaczyć. Wiele osób jednak z seansem czeka na moment, kiedy tę historię będzie mógł poznać w domowym zaciszu. Sprawdzamy, kiedy to będzie możliwe.

O czym jest Oppenheimer?

Główną postacią filmu Oppenheimer jest tytułowy, genialny naukowiec Juliusz Robert Oppenheimer. Jest on nazywany ojcem bomby atomowej. W trakcie II wojny światowej był on szefem tzw. projektu Manhattan, który miał na celu uzyskanie energii jądrowej, potrzebnej do zbudowania bomby atomowej. Naukowo interesował się także teorią czarnych dziur oraz promieniowaniem kosmicznym. Bardzo dużą wagę przywiązywał także do filozofii. W jednym z wywiadów, wiele lat po tych wydarzeniach powiedział, że kiedy zobaczył skutki testowego wybuchu bomby jądrowej, w jego głowie od razu pojawił się cytat z jednej ze świętych ksiąg hinduizmu, który brzmi:

Stałem się Śmiercią, niszczycielem światów.

Oppenheimer już po zakończeniu II wojny światowej przez wiele lat pracował na rzecz ograniczenia dostępu do broni jądrowej. Został także posądzony o działalność szpiegowską na rzecz ZSRR. W związku z tym w latach 50-tych XX wieku odebrano mu dostęp do tajnych dokumentów. Z zarzutów oczyścił go dopiero prezydent Kennedy. Oppenheimer do dziś uważany jest za jeden z symboli walki z bronią jądrową.

Obsada

W filmie Oppenheimer występują m.in.:

  • Cillian Murphy – J. Robert Oppenheimer
  • Emily Blunt – Katherine Oppenheimer
  • Matt Damon – generał Leslie Groves
  • Florence Pugh – Jean Tatlock
  • Gary Oldman – Harry S. Truman
  • Robert Downey Jr. – Lewis Strauss
  • Benny Safdie – Edward Teller
  • Josh Hartnett – Ernest Lawrence

Oppenheimer – kiedy i gdzie na VOD?

Film Oppenheimer można aktualnie zobaczyć jedynie w kinach. Seanse dostępne są w popularnych sieciach, takich jak Cinema City, Helios czy Multikino, ale także w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce. Aktualnie to jedyny możliwy sposób, aby legalnie obejrzeć film.

Nie jest jeszcze niestety znana data, kiedy film dostępny będzie w serwisach VOD. Po około 100 dniach powinna pojawić się możliwość jego wypożyczenia bądź kupna. Jeśli chodzi o platformy streamingowe, na pewno nastąpi to później, jednak szczegóły nie są jeszcze znane. Jeśli chodzi o Polskę, Oppenheimer powinien pojawić się w serwisie SkyShowtime.