Sprawdź najlepsze aplikacje do biegania w 2023 roku

Aplikacje do biegania to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na monitorowanie swoich osiągów sportowych. Tego typu programy pozwalają zarówno na zapisywanie oraz wyszukiwanie tras, jak i porównywanie wyników zarejestrowanych w ramach tego samego odcinka drogi.

W rezultacie otrzymujemy więc podręczny dziennik, do którego mamy dostęp zawsze wtedy gdy obok nas leży telefon. W niniejszym tekście opisałem 3 najciekawsze w mojej opinii aplikacje do biegania, ale już na wstępie zaznaczę, że większość pozycji, które znajdziecie w Sklepie Play lub App Storze niemalże w ogóle się od siebie nie różni. Oferują one bliźniacze opcje, a więc każda umożliwia monitorowanie postępów treningowych oraz śledzenie trasy.

Aplikacje do biegania – Komoot

Komoot to aplikacja do wyznaczania tras, które później możemy śledzić w czasie rzeczywistym. Program posiada rozbudowane tryby zapisywania przebytych ścieżek, dzięki czemu w łatwy sposób możemy do nich wracać i monitorować wykonane na nich postępy. Dzięki zakładce Odkryj aplikacja umożliwia dodatkowo wyszukiwanie zupełnie nowych tras, które zostały udostępnione przez innych użytkowników. Zdjęcia wgrywane przez osoby korzystające z programu pozwalają na ocenę walorów estetycznych przebytych przez nich dróg, co w rezultacie ułatwia podjęcie decyzji o destynacji kolejnych wycieczek.

Program znajdziecie na wszystkich smartfonach z Androidem oraz telefonach marki Apple.

Aplikacje do biegania – MapMyRun

MapMyRun to aplikacja, z której sam korzystam najczęściej. Doceniam w niej przede wszystkim prostotę, a także intuicyjny interfejs, który w łatwy sposób umożliwia gromadzenie danych z poprzednich treningów. Program pozwala oczywiście na śledzenie trasy biegu w czasie rzeczywistym, a także może informować nas o postępach dokonanych podczas treningu. Użytkownicy mogą również wyznaczać swoje cele sportowe, a także śledzić rezultaty udostępniane przez znajomych.

Program jest dostępny zarówno na smartfony z Androidem, jak i telefony marki Apple.

Aplikacje do biegania – FitApp

FitApp – podobnie jak poprzednie z proponowanych przeze mnie aplikacji – posiada możliwość śledzenia postępów treningowych oraz monitorowania własnego progresu. Program jest w stanie również obserwować nasz bieg w czasie rzeczywistym, jednak tym co spodobało mi się w nim najbardziej jest intuicyjna tablica społecznościowa, na której w łatwy sposób możemy oglądać posty pozostałych użytkowników oraz zestawiać swoje osiągi z publikowanymi przez innych treningami. Niestety aplikacja posiada ograniczone możliwości w swojej darmowej wersji.

Program znajdziecie zarówno w Sklepie Play, jak i App Storze.