Loki sezon 2. Premiera, obsada, zwiastun. Wszystko, co musisz wiedzieć o serialu Disney+

Loki, Bóg kłamstwa i podstępu, już niebawem powróci w 2. sezonie serialu na Disney+. Co już wiemy na temat kolejnych przygód tego wielowymiarowego bohatera? Sprawdźcie.

Loki. Najważniejsze informacje

Loki to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych obecnie postaci w Marvel Cinematic Universe. Ogromna w tym zasługa Toma Hiddlestona – brytyjskiego aktora, który od alt brawurowo wciela się w postać Lokiego zarówno w filmach, jak i serialach MCU.

  • Tytuł: Loki
  • Twórcy: Michael Waldron i Kate Herron (sezon 1). Eric Martin, Justin Benson i Aaron Moorhead (sezon 2)
  • Gatunek: fantastyka, superhero
  • Liczba potwierdzonych sezonów: 2
  • Czas emisji: od 2021 do obecnie
  • Kraj produkcji: USA

Loki. Obsada

Tom Hiddleston to zdecydowanie największa gwiazda serialu Loki, jednak towarzyszy mu spore grono równie utalentowanych aktorów, w tym:

  • Owen Wilson jako Agent Mobius
  • Sophia Di Martino jako Sylvie
  • Jonathan Majors jako Ten, Który Trwa i Victor Timely
  • Tara Strong jako Panna Minutka

Poprzednio w Loki. Co się wydarzyło w 1. sezonie serialu

Pierwszy sezon serialu Loki składał się z 6 odcinków, w których mogliśmy obserwować zmagania Lokiego z czasem i samym sobą. Tytułowy bohater zdecydował się bowiem wykorzystać moc Tesseraktu, aby po raz kolejny uciec od odpowiedzialności i tym samym naruszył zasady działania całego multiwersum. Na szczęście dla nas, a na nieszczęście dla Lokiego, istnieje organizacja TVA (Time Variance Authority), która cały czas monitoruje i strzeże integralności czasoprzestrzeni. Loki zostaje aresztowany przez agentów, a jednym z nich jest Mobius.

Agent Mobius dostrzega coś w Lokim i prosi go o pomoc w ujęciu groźnego mordercy i uciekiniera, który notorycznie narusza zasady działania czasoprzestrzeni. Początkowo niechętnie, ale ostatecznie nawiedzony przez wizję tragicznej przyszłości Loki zgadza się pomóc i rusza w podróż przez czasy oraz alternatywne rzeczywistości. W trakcie swoich przygód Bóg kłamstwa spotyka inne wersje siebie, jednak nie wszystkie należą do przyjaznych.

Loki sezon 2. Kiedy premiera na Disney+

Loki to jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych seriali MCU na Disney+. Po bardzo chłodnym przyjęciu produkcji wchodzących w skład 5. fazy MCU, jak choćby Ant Man i Osa: Kwantomania oraz serialu Tajna inwazja, Disney i całe MCU potrzebuje produkcji, która da nadzieję fanom na lepszą przyszłość. Nic zatem dziwnego, że premiera 2. sezonu Lokiego jest tak wyczekiwana.

Kiedy jednak będziemy mogli obejrzeć kolejne przygody Boga kłamstwa? Dobre wieści są takie, że Disney już oficjalnie potwierdził, iż premiera 2. sezonu Lokiego odbędzie się 6 października 2023 roku.

Loki sezon 2. Zwiastun

Jeśli jesteście ciekawi, co nas czeka w kolejnych odcinkach serialu Loki, to najlepiej obejrzeć obszerny zwiastun 2. sezonu, w którym możemy zobaczyć, z czym teraz zmaga się główny bohater i jego towarzysze.

Loki sezon 2. będzie dostępny wyłącznie na platformie Disney+.