W Twoim domu jest słaby zasięg? Sprawdź nową technologię marki Infinix, która może to naprawić

Marka Infinix nadal pozostaje nowością na naszym rynku i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pierwsze urządzenia tego producenta trafiły do sprzedaży w Polsce zaledwie rok temu. Od tamtego momentu firma poszerzyła swoje portfolio smartfonów o znaczną ilość modeli, a część z nich miałem okazję testować osobiście.

Zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu Infinix Zero Ultra, czyli średniopółkowiec, który miał stanowić bezpośrednią konkurencję dla takich urządzeń jak Xiaomi 12T czy Motorola Edge 30 Fusion. W mojej opinii telefon faktycznie mógł pod wieloma względami równać się z tymi modelami, jednak jego wysoka cena sprawiała, że wątpiłem w jego sukces.

Mimo to azjatycka marka wkroczyła do Polski na pełnych obrotach, a jej portfolio zostało w późniejszym czasie uzupełnione o kolejne ciekawe urządzenia. Prawdopodobnie najlepszymi smartfonami Infinixa są obecnie warianty z serii Note 30, które trafiły do sprzedaży w tym roku. To właśnie one zostały w ostatnim czasie zaktualizowane i otrzymały technologię Ultra Powerful Signal (UPS).

Technologia UPS w smartfonach marki Infinix

Najnowsze rozwiązanie marki Infinix zapewnia odczuwalne wzmocnienie sygnału w miejscach o słabym zasięgu. Producent gwarantuje, że sieć komórkowa może działać sprawniej nawet o 20-40%, a łączność Wi-Fi nawet o… 100%. Technologia umożliwia także skrócenie czasu potrzebnego do nawiązania połączenia sieciowego i poprawia przepustowość danych mobilnych.

Oprogramowanie powodujące powyższe zmiany, wykorzystuje do tego: przełączanie między antenami, wybieranie najbardziej stabilnego połączenie spośród dostępnych sieci komórkowych oraz Wi-Fi, a także monitorowania pozycji telefonu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo marka zapewnia, że przeprowadzono setki symulacji trzymania smartfonu w różnych sytuacjach, w celu uzyskania możliwie najlepszego efektu w ramach swojej nowej technologii.

Najciekawszą kwestią jest jednak to, że te innowacyjne rozwiązania trafiły do urządzeń ze średniej półki cenowej. Przyznam, że jestem bardzo ciekaw, czy omawiana marka robiła badania demograficzne użytkowników jej produktów i na podstawie tych informacji zaprezentowała swoją ostatnią aktualizację. Gdyby tak właśnie było, to z całą pewnością Infinixowi należy się spory plus za dbanie o komfort swoich klientów.