Horizon Forbidden West na PC. Premiera już w tym roku? Sprawdź, co już wiemy

Końcówka roku 2023 może należeć do Sony. Japoński producent potwierdził już premierę gry Marvel’s Spider-Man 2, a coraz więcej wskazuje na to, że trzyma w rękawie jeszcze jednego asa. Mowa o premierze Horizon Forbidden West na PC w zbiorczym wydaniu z DLC. Co wiemy na temat gry? Sprawdźcie.

Horizon Forbidden West Complete Edition nadchodzi?

Sony przyzwyczaiło nas w ostatnich latach do tego, że nie ogranicza się już tylko do jednej platformy. Japoński producent dostrzegł potencjał w PC i regularnie udostępnia swoje gry na platformach takich jak Steam czy Epic Games Store. Dzięki temu gracze PC-towi mogli już zagrać m.in. w takie tytuły, jak:

  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man Remastered
  • Ratchet & Clank: Rift Apart
  • Horizon Zero Dawn
  • Days Gone
  • Uncharted: Legacy of Thieves Collection
  • Returnal
  • Sackboy: A Big Adventure

Wielce prawdopodobne, że do tego grona dołączy niebawem Horizon Forbidden West, czyli jedna z najlepszych gier tej generacji na wyłączność konsol PlayStation. Wydany w 2022 roku tytuł doczekał się już nawet obszernego rozszerzenia — Horizon Forbidden West: Burning Shores, który wydaje się być pierwszym i ostatnim dodatkiem do gry.

Skąd przypuszczenia, że Horizon Forbidden West zmierza na PC? Otóż na oficjalniej stronie IMDA — organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier wideo w Singapurze, pojawiła się pozycja o nazwie „Horizon Forbidden West Complete Edition„. Warto podkreślić, że trafiają tam tylko te gry, które w przeciągu kolejnych miesięcy mają oficjalnie zadebiutować na Singapurskim rynku.

Horizon Forbidden West Complete Edition to znakomita okazja, aby przedstawić grę nowej grupie odbiorców. Co więcej, tak też przecież było z pierwszą odsłoną serii, która na PC zadebiutowała właśnie w formie kompletnego wydania. Kiedy jednak możemy liczyć na debiut Horizon Forbidden West na naszych PC?

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West — kiedy premiera na PC?

Sony coraz śmielej radzi sobie na rynku PC i nie ukrywa, że tak naprawdę każdy tytuł na wyłączność PS5 trafi prędzej czy później na komputery. Premiera Horizon Forbidden West na PC jest zatem niemal nieunikniona. Kiedy jednak może ona dokładnie nastąpić? Mamy pewne poszlaki.

W ostatnich miesiącach można zauważyć pewien schemat. Sony stara się utrzymywać ekskluzywność swoich gier na PlayStation przez około dwa lata. W marcu 2023 roku mogliśmy na PC zagrać w Returnal, który na PS5 zadebiutował w kwietniu 2021. Niedawno — pod koniec lipca 2023, podobny los spotkał Ratchet & Clank: Rift Apart, które zadebiutowało pierwotnie na PS5 w czerwcu 2021 roku.

Jeśli zatem weźmiemy pod uwagę, że Horizon Forbidden West zadebiutował na konsolach PlayStation 18 lutego 2022 roku, to śmiało możemy założyć, że premiera gry na PC odbędzie się najpóźniej w pierwszym kwartale 2024. Oczywiście na potwierdzenie tych przypuszczeń będziemy musieli poczekać, jednak możliwe, że niezbyt długo. Już pod koniec września, w dniach 21 – 24 odbędą się targi Tokyo Games Show, podczas których obecne będzie również Sony.

Premiera Horizon Forbidden West Complete Edition na PC jeszcze w 2023 roku? (aktualizacja 14.09.2023)

Nowe światło na premierę Horizon Forbidden West na PC rzuca dziennikarz i sprawdzony leakster o pseudonimie billbil-kun, który w przeszłości wielokrotnie ujawniał premiery niezapowiedzianych jeszcze gier na Steam czy Epic Games Store. Tym razem billbil-kun twierdzi, że Sony już niebawem zapowie Horizon Forbidden West Complete Edition. Co więcej, zbiorcze wydanie ma trafić równocześnie na PC i PS5. Choć leakster nie podał dokładnej daty premiery, to jego zdaniem nastąpi ona bardzo szybko, możliwe, że w przeciągu miesiąca.

Informacje te ciekawie łączą się z niespodziewaną zapowiedzią konferencji z serii State of Play. Sony zaprasza wszystkich graczy na transmisję z wydarzenia, które odbędzie się już dzisiaj – 14 września, o godzinie 23:00 czasu polskiego. Japoński producent ujawnił, że zobaczymy m.in. nowe materiały z zapowiedzianych już wcześniej gier. Możliwe jednak, że w sekrecie trzymana jest niespodzianką, którą może okazać się zapowiedź Horizon Forbidden West na PC.