Jak dodać przystanki na trasie w Google Maps?

Google Maps jest jedną z najbardziej rozbudowanych aplikacji do wyznaczania położenia smartfonu oraz śledzenia trasy podczas podróży do wybranego punktu. Program jest całkowicie darmowy i można go pobrać zarówno na telefony z systemem Android, jak i urządzenia marki Apple.

Kluczową funkcją w Google Maps jest nie tylko możliwość śledzenia postępów swojej trasy, ale i opcja dodawania do niej nowych punktów na mapie. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zaplanować całą podróż, uwzględniając jednocześnie przystanki w konkretnych miejscach.

Jak dodać przystanki na trasie w Google Maps

Cały proces dodawania przystanków trwa zaledwie chwilkę i łączy się z wyznaczaniem trasy do miejsca docelowego. W pierwszej kolejności należy więc uruchomić program Google Maps, a następnie wybrać lokalizację, do której chcemy się dostać. Następnie trzeba wyznaczyć trasę do tego punktu oraz nacisnąć w trzy kropki, które znajdują się w prawym górnym rogu.

W kolejnym kroku należy wybrać opcję dodaj przystanek, a później rozszerzyć początkową trasę o kolejne miejsca. Warto też wiedzieć, że kolejność odwiedzanych punktów można dowolnie zmieniać.

Finalnie na mapie powinny wyświetlić się wszystkie przystanki, który wchodzą w ostateczny skład trasy.