Gamescom 2023 Opening Night Live — kiedy i gdzie oglądać najważniejsze wydarzenie dla fanów gier?

Targi Gamescom 2023 pora rozpocząć! Zgodnie z tradycją święto graczy rozpocznie się za sprawą Opening Night Live. Sprawdź, kiedy i gdzie oglądać transmisję z tego wydarzenia.

Gamescom 2023 oficjalnie rozpocznie się już dzisiaj i potrwa do 27 sierpnia. W przeciągu najbliższych kilku dni czeka na nas mnóstwo wydarzeń, transmisji, nowych zwiastunów trailerów i zapowiedzi ze świata gier.

Tegoroczne targi otworzy wydarzenie Opening Night Live, którego współtwórcą i prowadzącym jest Geoff Keighley — dziennikarz i osobowość telewizyjna.

Gamescom 2023 Opening Night Live — kiedy i gdzie oglądać?

Gamescom Opening Night Live 2023 odbędzie się już dzisiaj (22 sierpnia), o godzinie 20:00 czasu polskiego. O godzinie 19:30 rozpocznie się natomiast tzw. pre-show.

Wydarzenie będzie można obejrzeć m.in. na:

Co zobaczymy podczas Gamescom Opening Night Live 2023?

Geoff Keighley ujawnił już, że Gamescom Opening Night Live 2023 będzie koncentrować się bardziej na już zapowiedzianych grach, zamiast na całkowicie nowych produkcjach. Oznacza to niestety mniej niespodzianek i debiutów.

Tegoroczny ONL (Opening Night Live – przyp. red.) ma na celu w mniejszym stopniu ogłaszanie zupełnie nowych projektów, a bardziej przekazanie fanom aktualnych informacji na temat niektórych z największych gier, które mają się ukazać w przeciągu najbliższego roku – Geoff Keighley.

Na pocieszenie dowiedzieliśmy się jednak, że podczas Opening Night Live zobaczymy kilkadziesiąt nowych zwiastunów i trailerów z nadchodzących gier, w tym m.in. z:

Choć będzie ich mniej, to nie zabraknie również zupełnie nowych prezentacji. Na co możemy liczyć? Tego oczywiście nie wiemy, ale z pewnością ucieszylibyśmy się z prezentacji DLC do Elden Ring – Shadow of the Erdtree bądź Dragon Age: Dreadwolf (inaczej Dragon Age 4). Wątpliwe jest jednak, aby podczas Gamescom 2023 Opening Night Live pojawiło się GTA VI, na którego temat sporo się ostatnio plotkuje.