Fundacja — kiedy 3 sezon? Czy popularny serial otrzyma kontynuację?

Fundacja jest jednym z najpopularniejszych współczesnych seriali z gatunku science-fiction. Produkcja pojawiła się na platformie Apple TV+ w 2021 roku i od tego czasu zyskała już 2 pełne sezony. Ostatni z jej najnowszych epizodów pojawił się w sieci w piątek 15 września.

Tego dnia rozpoczęło się więc oczekiwanie na kolejny sezon omawianego tytułu oraz informacje dotyczące jego ewentualnej premiery. Warto jednak pamiętać, że produkcja została oparta na cyklu książek o tym samym tytule, których autorem jest Isaac Asimov. Seria posiada 7 części, a więc ich lektura może umilić fanom czekanie na nowe odcinki serialu.

Czy Fundacja otrzyma 3 sezon?

Serial Fundacja

Zakończenie 2 sezonu, a także pozostały materiał źródłowy produkcji (książki Asimova) sugerują, że powstanie kolejnej części tytułu wydaje się wysoce prawdopodobne. Na ten moment brak jednak oficjalnych komunikatów ze strony Apple, które potwierdzałyby datę prezentacji nowego sezonu. Z drugiej strony trudno się temu dziwić, ponieważ aktualna seria została dopiero zakończona. Producent może więc potrzebować więcej czasu na rozpoczęcie pracy nad jej kontynuacją.