Znane polskie studio nawiązuje ścisłą współpracę z Microsoftem. Kolejne gry zmierzają do Xbox Game Pass

Popularne polskie studio deweloperskie – 11 bit studios, ogłosiło, że ich najnowsza produkcja – Frostpunk 2, oraz kilka innych tytułów, trafią do usługi Xbox Game Pass.

Frostpunk 2 w Xbox Game Pass?!

Umowa z Microsoftem oznacza, że gracze korzystający z usługi Xbox Game Pass będą mieli dostęp do najnowszych gier 11 bit studios bez dodatkowych kosztów. Choć w oficjalnym komunikacie nie pada oficjalnie nazwa Frostpunk 2, to trudno wyobrazić sobie sytuację, w której tego tytułu mogłoby zabraknąć. Szczególnie że polski deweloper podkreśla, iż gier udostępnionych w usłudze Game Pass będzie co najmniej kilka.

Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej „Spółka”) informuje, że Spółka otrzymała podpisaną umowę z Microsoft Corporation z siedzibą w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone, której przedmiotem jest udostępnienie wybranych gier z portfolio Spółki (dalej „Gry”) w programie Game Pass prowadzonym przez Microsoft Corporation. Zgodnie z umową, prawa do Gier pozostaną przy Spółce. W ocenie Spółki udostępnienie Gier w programie Game Pass będzie miało istotny, pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki w kolejnych okresach. Lista Gier objętych umową zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Kolejne polskie studio w bliskiej relacji z Microsoftem

11 bit studios, znane z takich hitów jak This War of Mine i Frostpunk, zyskało ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu podejściu do gatunku gier survivalowych. Produkcje studia często poruszają trudne tematy społeczne i stawiają przed graczami trudne moralne dylematy. Frostpunk 2, czyli kontynuacja bestsellerowego tytułu polskiego studia, ma przedstawić jeszcze bardziej rozbudowaną i emocjonującą opowieść osadzoną w postapokaliptycznym świecie.

11 bit studios jest jednym z wielu deweloperów, którzy dołączyli do programu Xbox Game Pass, oferując swoje gry abonentom tej usługi. Microsoft kontynuuje tym samym rozbudowę swojej biblioteki gier, zapewniając coraz większy wybór dla graczy na Xbox i PC. To również świetna wiadomość dla samego studia, które zyska jeszcze większą widoczność i szansę dotarcia do szerokiej publiczności.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne informacje na temat daty premiery Frostpunk 2 i innych gier 11 bit studios w Xbox Game Pass.