Fargo sezon 5 – gdzie obejrzeć? Kiedy premiera w Polsce? Sprawdź, co wiemy

Premiera 5. sezonu Fargo coraz bliżej. Kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć nową, niezwykłą historię w Polsce?

O czym jest Fargo?

Fargo to amerykański serial inspirowany filmem o tym samym tytule z 1996 roku. Autorami oryginału byli bracia Joel i Ethan Coen, tymczasem twórcą serialu jest Noah Hawley. Początkowo miał to być miniserial zamknięty w jednym sezonie. Sukces widowiska sprawił jednak, że już niebawem doczekamy się 5. sezonu Fargo. Na tle innych produkcji Fargo wyróżnia się m.in. sposobem narracji. Każdy sezon opowiada bowiem oddzielną, zamkniętą historię.

Akcja 5. sezonu Fargo przeniesie nas tym razem do 2019 roku, gdzie na terenach Minnesoty i Dakoty Północnej poznamy losy Roya Tillmana (Jon Hamm) – zdeterminowanego i bezwzględnego szeryfa oraz Dorothy Lyon (Juno Temple) – mogłoby się wydawać typowej pani domu. Jak to jednak zwykle bywa w Fargo, seria niefortunnych zdarzeń doprowadzi Dorothy do miejsca, w którym z całą pewnością nie chciała się znaleźć.

Fargo kadr z 5 sezonu serialu

Fargo sezon 5 – data premiery

Premiera 5. sezonu Fargo odbędzie się już 21 listopada 2023 roku. Wówczas pierwszy odcinek serialu, po tytułem — The Tragedy of the Commons, zadebiutuje na platformie Hulu — niestety niedostępnej w Polsce. Polska data premiery Fargo 5 nie jest jeszcze znana.

Fargo sezon 5 – trailer

Jeśli nie możecie doczekać się najnowszych odcinków Fargo, to zachęcam was do obejrzenia zwiastuna.

Gdzie obejrzeć 5. sezon Fargo w Polsce?

Niestety, na polską premierę najnowszego sezonu Fargo w Polsce będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Jak długo? Tego niestety nie wiemy, ale z pewnością pocieszająca jest informacja, że dzięki obecności w Polsce platformy streamingowej Disney Plus na debiut 5. sezonu Fargo nie będziemy musieli czekać długo. FX Productions, które odpowiada za powstanie serialu Fargo należy bowiem do The Walt Disney Company. Wiele produkcji studia, które pierwotnie dostępne były tylko i wyłącznie w USA ostatecznie lądowały również właśnie na platformie Disney Plus. Śmiało możemy założyć, że w przypadku 5. sezonu Fargo będzie podobnie.

Jeśli jednak nie chcecie czekać, to możecie skorzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do Hulu, które normalnie jest dostępne tylko dla mieszkańców USA. Koszt miesięczny Hulu to obecnie około 7,99$ za miesiąc (w abonamencie z reklamami) lub 17,99$ (abonament bez reklam). Najlepsze i najtańsze usługi VPN znajdziecie z kolei w naszym artykule, wystarczy, że klikniecie link.