Diablo 4 DLC — wszystko, co wiemy o dodatku. Data premiery, nowości, zmiany

To już pewne — Blizzard potwierdził, że Diablo 4 otrzyma duże rozszerzenie. Kiedy odbędzie się jego premiera? Na co możemy liczyć? Sprawdzamy.

Diablo 4 DLC — co już wiemy?

Blizzard już przed premierą Diablo 4 podkreślał, że najnowsza odsłona serii wpisuje się w kategorię „gry jako usługi„. Oznacza to tym samym, że produkcja stale będzie otrzymywać nową zawartość, a jej wsparcie planowane jest na lata.

Jednym ze sposobów rozwoju gry są sezony, każdy z nich ma trwać około 3 miesięcy i zapewniać regularnie świeżą zawartość. Obecnie w Diablo 4 trwa sezon plugawców, jednak wiemy już, że zakończy się on 17 października 2023, kiedy to wprowadzony zostanie sezon krwi.

Rod Fergusson — szef marki Diablo, potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że Diablo 4 będzie również otrzymywać „coroczne rozszerzenia”.

Patrząc na premierę gry i pierwszy sezon, widzimy w tym fundament, na którym możemy budować przyszłość. Tak więc, patrząc na nasze kwartalne sezony i coroczne rozszerzenia, są to rzeczy, na których naprawdę koncentrujemy się w naszej usłudze na żywo — Rod Fergusson.

Śmiało możemy założyć, że wzorem dla Diablo 4 będzie Destiny 2, które już od kilku lat stosuje właśnie taki system rozwoju swojej produkcji, a więc 4 płatne sezony i 1 coroczne, duże rozszerzenie.

Nowości i zmiany. Czy możemy liczyć na nową klasę postaci w DLC do Diablo 4?

Śmiało możemy założyć, że rozszerzenia do Diablo 4 będą oferować nam znacznie więcej zawartości niż sezony. Na co jednak dokładnie możemy liczyć? Cóż, to wciąż pozostaje zagadką, ale biorąc pod uwagę dodatki do poprzednich odsłon serii (Diablo 2 i Diablo 3) to w pierwszym DLC do Diablo 4 powinny pojawić się:

  • Nowy obszar
  • Nowa rozbudowana kampania fabularna
  • Nowy sprzęt i umiejętności dla każdej klasy postaci
  • Nowa klasa postaci

Szczególnie interesujący jest ten ostatni element. Warto przypomnieć, że niedawno pierwszy raz od wielu lat do uniwersum Diablo zawitała nowa klasa postaci, a jest nią Blood Knight, który jest już dostępny w Diablo Immortal. Czy możemy liczyć na jego obecność także w Diablo 4? Niestety nie, wspomniany już Rod Fergusson potwierdził, że Diablo Immortal i Diablo 4 to zupełnie inne gry i obecnie nie ma żadnych planów na dodanie Krwawego Rycerza do Diablo 4. Na kogo zatem możemy liczyć?

Wielu graczy narzeka, że w grze jest tak naprawdę tylko jedna postać wyspecjalizowana w walce w zwarciu (barbarzyńca) i przydałaby się jeszcze jedna. Co więcej, można zauważyć również brak „świętego wojownika” na wzór Paladyna z Diablo 2 czy Krzyżowca z Diablo 3. Możliwe zatem, że to właśnie ich odpowiednik zawita do gry przy okazji premiery pierwszego rozszerzenia.

Kiedy możemy spodziewać się premiery DLC do Diablo 4?

Choć oczywiście nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery DLC do Diablo 4, to możemy już ze sporą dozą prawdopodobieństwa ustalić przybliżony debiut rozszerzenia.

Blizzard, póki co, niemal perfekcyjnie trzyma się wytyczonego przez siebie harmonogramu działań. Pierwszy sezon potrwa od 20 lipca do 17 października 2023, a więc niemal dokładnie trzy miesiące. Idąc tym tropem, możemy śmiało założyć, że czwarty sezon powinien zakończyć się w drugiej połowie lipca 2024 roku. Jeśli Blizzard będzie chciał utrzymać ciągłość, to właśnie w tym okresie powinna odbyć się premiera pierwszego DLC do Diablo 4.